Świetlica szkolna 2019/2020

Wyjątkowy dzień w świetlicy szkolnej >>>

2.10.2019

Drodzy Rodzice

Zapisy do świetlicy na rok szkolny 2019/2020

Pobierz wniosek wersja pdf >>>

Wypełnione wnioski należy dostarczyć do sekretariatu szkoły w terminie do 28.06.19.

Informujemy, że świetlica szkolna w roku szkolnym 2019/2020 będzie funkcjonowała codziennie w godzinach: 6.30 – 8.00 

11.30 – 16.45

Pobierz wniosek wersja pdf >>>

Upoważnienie do odbioru dziecka pdf >>>

Karta zgłoszenia na obiady >>>

Regulamin świetlicy szkolnej wersja pdf >>>

Oświadczenie o samodzielnym opuszczaniu świetlicy pdf >>>


Świetlicowy konkurs informatyczny  

W dniu 29. marca 2019 r. odbyło się wręczenie dyplomów i nagród rzeczowych w związku z przeprowadzonym w naszej świetlicy konkursem informatycznym „Prezentacja dowolnego tematu w programie PowerPoint”. Serdecznie gratulujemy Paulince Jaroś i Zosi Kubiszyn klasy IA, Szymkowi Rynkiewiczowi z klasy IB oraz Kubie Dąbkowi, Szymkowi Dulowi, Dominikowi Dudziakowi i Michałowi Kasprzykowi z klasy IC.

Organizatorami konkursu były p. Edyta Walczak, p. Dorota Łuczak, p. Ewa Koniuszewska i p. Marcin Kędzior.


Spotkanie z żołnierzem

W ubiegłym tygodniu wychowankowie świetlicy uczestniczyli w spotkaniu z żołnierzem 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich im. gen. bryg. Andrzeja Galicy w Przemyślu, panem Grzegorzem Rapaczem.

Podczas spotkania dowiedzieli się jak wygląda typowy żołnierski dzień. Mieli również okazję przymierzyć elementy stroju żołnierza oraz poćwiczyć żołnierski krok. Dużo pozytywnych emocji przyniosło wykonywanie pompek oraz innych ćwiczeń fizycznych.

Na zakończenie spotkania zostaliśmy miło zaskoczeni przez pana Grzegorza Rapacza, który przygotował dla wszystkich miłe niespodzianki: kolorowanki, broszury, flagi i książkę.

Dziękujemy za przeprowadzenie zajęć i zapraszamy ponownie.


Tydzień niespodzianek w świetlicy

W ostatnim tygodniu nauki przed feriami zimowymi na świetlicy szkolnej było wiele niespodzianek. Pierwszą z nich sprawili uczniowie Bartek Sroczyk i Krzyś Mazur, którzy odpowiednio zdobyli nagrodę oraz wyróżnienie w konkursie fotograficznym zorganizowanym przez SP Nr 28 w Rzeszowie „Zima w obiektywie”. Gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy wszystkim wychowankom, którzy wzięli udział w konkursie.

Kolejną niespodzianką dla wychowanków świetlicy było zorganizowanie świetlicowych „Walentynek”. Młodsi mieli okazję poćwiczyć działania matematyczne oraz klasyfikowanie serduszek, zaś starsi wykazali się swoją pomysłowością w zrobieniu walentynki dla ulubionego kolegi bądź koleżanki.

W piątek wszyscy z zapałem wzięli udział w zajęciach dotyczących bezpiecznego spędzania ferii zarówno na stokach jak i poza nimi. Była prezentacja, film i wymienianie się własnymi doświadczeniami. Zajęcia zostały przeprowadzone przez wychowawców świetlicy: p. Edytę Walczak, p. Dorotę Łuczak oraz p. Marcina Kędziora.

Wszystkim życzymy miło spędzonych ferii oraz  wesołego powrotu do szkoły.

015
« 1 z 17 »

I EDYCJA KONKURSU MIĘDZYŚWIETLICOWEGO „PIĘKNE ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA – ozdoby świąteczne” ROZSTRZYGNIĘTA

W dniu 18 grudnia 2018 r. odbyło się wręczenie dyplomów i nagród rzeczowych w związku z przeprowadzonym w naszej szkole konkursem międzyświetlicowym „PIĘKNE ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA – ozdoby świąteczne”. Na konkurs wpłynęło wiele prac z rzeszowskich szkół podstawowych. Zostało przyznanych 9 nagród oraz 8 wyróżnień.

Nagrody otrzymali:

 • Maria Nowocień, kl. IV, SP NR 22
 • Grzegorz Nowak, kl. II, SP NR 29
 • Julita Pyziak, kl. I, SP NR 25
 • Aleksandra Blok, kl. I, SP NR 17
 • Karolina Korwin, kl. IV, SP NR 29
 • Emilia Szydełko, kl. I, SP NR 31
 • Liwia Staszkiewicz, kl. III, Sp NR 17
 • Weronika Kojder, kl. II, SP NR 16
 • Amelia Winiarska, kl. I, SP NR 31

Wyróżnienia otrzymali:

 Amelia Ostrowska, kl. I, SP NR 25

 • Michał Kasprzyk, kl. I, SP NR 29
 • Wojciech Stollberg, kl. II, SP NR 31
 • Natalia Puc, kl. IV, SP NR 16
 • Maya Darłak, kl. II, SP NR 29
 • Zuzanna Fluda, kl. II SP NR 25
 • Jakub Kisiołek, kl. IV, SP NR 31
 • Zofia Kubiszyn, kl. I, SP NR 29

Gratulujemy laureatom, a wszystkim uczestnikom i opiekunom dziękujemy za udział w konkursie.

Organizatorami i opiekunami konkursu były p. Edyta Walczak oraz p. Dorota Łuczak.


Wychowankowie świetlicy nagrodzeni

W dniu 17 grudnia 2018 r. gościliśmy w Szkole Podstawowej Nr 16 w Rzeszowie. W tym dniu został bowiem rozstrzygnięty konkurs „Mój przyjaciel Miś – Miś z mojej wyobraźni”. Tym razem jury przyznało nagrodę Zosi Kubiszyn oraz wyróżnienie Filipowi Rapaczowi. Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekunkami konkursu były p. Edyta Walczak i p. Dorota Łuczak.


Kolejny sukces wychowanków świetlicy

W dniu 7 grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej Nr 17 w Rzeszowie został rozstrzygnięty Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny  „Jesienny bukiet – Złota Jesień dary niesie”. Prace plastyczne uczniów z 18 rzeszowskich szkół oceniane były w dwóch grupach wiekowych: klasy pierwsze i drugie, klasy trzecie i czwarte. Spośród ponad 100 prac nadesłanych na konkurs wyłoniono 6 nagród i 15 wyróżnień. Jury doceniło także prace uczennic naszej szkoły z klasy 2a i przyznało nagrodę Alivii Dziurze  i wyróżnienie Antosi  Kunysz. Serdecznie gratulujemy dziewczynkom i życzymy dalszych sukcesów artystycznych! Opiekunkami konkursu były p. Edyta Walczak i p. Dorota Łuczak.


Święty Mikołaj w świetlicy

6.12.2018 r. dzieci z niecierpliwością wypatrywały Mikołaja. Specjalnie na tę okazję została udekorowana świetlica, a w całej szkole dało się odczuć wyjątkową atmosferę. Gdy Mikołaj przybył do świetlicy dzieci przywitały gościa radosną piosenką. Potem nastąpił uroczysty moment rozdawania prezentów. Mikołaj przyniósł nowe zabawki, które pozwolą dzieciom na wiele godzin dobrej zabawy. To wyjątkowe spotkanie zakończyło się wspólnymi zdjęciami.


Tak w Andrzejki bawi się świetlica!

W dniu 30 listopada w świetlicy szkolnej odbyły się Andrzejki. Świetliczanie, jak również nauczyciele świetlicy chcieli poznać swoją przyszłość. Wróżby cieszyły się wielką popularnością, gdyż kolejka do nich była duża. Następną atrakcją była dyskoteka i konkursy. Wszystkim dopisywał dobry humor. Zabawa była doskonała.


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W dniu 23 listopada w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Było wiele radości i śmiechu. Gościliśmy wiele Misiów, tych małych i tych dużych. Chętni świetliczanie mogli wcielić się w rolę Misia i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w „foto budce”, która została wykonana przez nauczycieli świetlicy,  p. Edytę Walczak i p. Dorotę Łuczak. Misie, które w tym dniu odwiedziły świetlicę również chętnie pozowały do zdjęć, jak również wykonywały z dziećmi piękne prace plastyczne. To był wspaniały misiowy dzień.


Sukces wychowanków świetlicy

Wychowankowie świetlicy szkolnej wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pt. „Latawce, dmuchawce, wiatr…”. W dniu 8 listopada w Szkole Podstawowej Nr 16 w Rzeszowie odbyło się wręczenie nagród oraz dyplomów.

Jury postanowiło nagrodzić pracę Antosi Kunysz z klasy II A oraz wyróżnić pracę wykonaną przez Michałka Kasprzyka z klasy IC i pracę zbiorową wykonaną przez Madzię Chyłek i Emilkę Jaglewicz z klasy IIA. Opiekunkami konkursu były p. Edyta Walczak i p. Dorota Łuczak.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 


Rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna” oraz „Najpiękniejsza ozdoba  wiosenna”

27 kwietnia 2018 r. odbyło się wręczenie dyplomów i nagród laureatom Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna” oraz „Najpiękniejsza ozdoba wiosenna”. W konkursie plastycznym na „Najpiękniejszą ozdobę wielkanocną” nagrody otrzymali: 

w kategorii wiekowej klas I – III: I miejsce: Oliwia Surowiec ze Szkoły Podstawowej Nr 19 w Rzeszowie, II miejsce: Patrycja Świętoń – Pikor i Joanna Lęcznar ze Szkoły Podstawowej Nr 19 w Rzeszowie, III miejsce: Paulina Sander ze Szkoły Podstawowej Nr 29 w Rzeszowie.

Wyróżnienie otrzymali: Wiktoria Suwała (SP Nr 29 Rzeszów), Alan Markowski (SP Nr 19 Rzeszów), Oliwia Inglot (SP Nr 19 Rzeszów), Agnieszka Środoń (SP Nr 19 Rzeszów).

w kategorii wiekowej klas IV – VII: Nagrodę otrzymała Julia Świętoń – Pikor.

W konkursie plastycznym na „Najpiękniejszą ozdobę wiosenną” nagrody otrzymali:  w kategorii wiekowej klas I – III:

I miejsce: Patrycja Świętoń – Pikor ze Szkoły Podstawowej Nr 19 w Rzeszowie, II miejsce: Maya Darłak ze Szkoły Podstawowej Nr 29 w Rzeszowie, III miejsce: Zofia Pelc ze Szkoły Podstawowej Nr 19 w Rzeszowie.

w kategorii wiekowej klas IV – VII: I miejsce: Amelia Kulanica ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Rzeszowie i Urszula Słonina ze Szkoły Podstawowej Nr 8 w Rzeszowie II miejsce: Katarzyna Wiśniewska ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Rzeszowie

Gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy dalszych sukcesów!


W przedświątecznym klimacie – warsztaty wielkanocne dla rodziców z dziećmi

W czwartkowe popołudnie, 22 marca, w świetlicy szkolnej, zostały przeprowadzone warsztaty plastyczne przez panią Monikę Konefał, polonistkę i wychowawcę świetlicy. Motywem przewodnim były dekoracje wielkanocne.

Najmłodsi uczestnicy ozdabiali ciasteczka w świątecznych kształtach, następnie – przy pomocy rodziców – wykonywali ozdoby, które stały się dekoracją wielkanocnych stroików. Nie zabrakło zajączków, króliczków, kurczaczków wykonanych z filcu oraz innych ozdób. Wykonując wielkanocne stroiki, rodzice wykazali się dużą pomysłowością.

Wszyscy obecni miło spędzili czas w pogodnej atmosferze, dlatego nawet nie zauważono, kiedy czas tak szybko minął.

« 1 z 2 »

Spotkanie z panią Natalią Kozą

W czwartek, 15 marca 2018 r., uczniów naszej szkoły, przebywających po lekcjach w świetlicy szkolnej, odwiedziła pani Natalia Koza, pracownik rzeszowskiego teatru lalkowego – Teatru MASKA, edukator teatralny. Pani Natalia opowiedziała nam o wcale niełatwej pracy aktora, o elementach składających się na przedstawienie. Opowiedziała o grze aktora, ruchu scenicznym, a także w skrócie scharakteryzowała lalki teatralne, prezentując te, przyniesione przez siebie.

Podczas zajęć pierwszoklasiści  prezentowali krótkie, improwizowane scenki z wykorzystaniem pacynek, ćwiczyli ponadto ruch sceniczny.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, uśmiechów nie było końca. Pani Natalia podczas swojej wizyty zachęcała dzieci do uczestnictwa w sobotnich spotkaniach Małej Akademii Teatralnej, prowadzonej przez profesjonalistów z Teatru MASKA. Zajęcia odbywają się w budynku teatru, na ul. Mickiewicza.

« 1 z 2 »

Wyróżnienie w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym

We wtorek, 28.11, odbyło się wręczenie nagród IV edycji międzyświetlicowego konkursu plastycznego „Mój przyjaciel – Miś” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 16 w Rzeszowie. Spośród 120 nadesłanych prac, rysunek naszej uczennicy z klasy 1a, Antoniny Kunysz otrzymał wyróżnienie. Nagrodzona praca powstała pod opieką p. Anety Barć.

Gratulujemy talentu, pomysłowości i życzymy dalszych sukcesów.


Dzień Postaci z Bajek w świetlicy szkolnej

W ubiegły piątek w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Zajęcia rozpoczęliśmy od rozmowy na temat ulubionych kreskówek, przypomnieliśmy sobie również bohaterów bajek naszych rodziców i dziadków: Misia Uszatka, Reksia, Bolka i Lolka, Pszczółkę Maję. W głosowaniu na najpopularniejszego bohatera zdecydowanie i prawie jednogłośnie wygrały Minionki. Wykorzystując technikę „paper-mache” wykonaliśmy figurkę jednego z Minionków. Dzieci z  dużym zaciekawieniem, ale też niedowierzaniem obserwowały proces tworzenia kleju z mąki i wody. Następnie obkleiliśmy przygotowany wcześniej z balonów i kartonu szablon. Gdy wszystko wyschło zabraliśmy za zdobienie –  kleje, nożyczki, bibuły, papiery kolorowe i druciki poszły w ruch!

Po godzinie wspólnej, intensywnej pracy figurka została skończona. Od teraz nasza świetlica ma nowego mieszkańca –  Minionka.


Szkolne obchody Dnia Chłopaka

Tradycyjnie, jak co roku, na różne sposoby uczciliśmy Dzień Chłopaka, przygotowując naszym chłopcom (dużym i małym) drobne upominki, kartki itd. Samorząd Szkolny już w piątek rozpoczął akcję przekazywania życzeń oraz obdarowywania męskie grono słodkościami. Dziewczynki z klasy 1 i 4 szkoły podstawowej na zajęciach w świetlicy pracowały wytrwale, by stworzyć jak najpiękniejsze kartki z życzeniami.

Oprac. M. Konefał