Nabór do Przedszkola „Zaczarowany Ogród”
na rok szkolny 2018/2019 – czytaj więcej >>>


Wyniki rekrutacji
Lista dzieci przyjętych i kontynuujących wychowanie przedszkolne w roku szkolnym 2018/2019 >>>


Wykaz dyżurów przedszkoli i punktów przedszkolnych prowadzonych przez Gminę Miasto Rzeszów w lipcu i sierpniu 2018 r. >>>


Rada Rodziców oraz wychowawcy Przedszkola „Zaczarowany Ogród”
zapraszają w dniu 26.05.2018 – sobota
Rodziców wraz z dziećmi oraz mieszkańców osiedla 
na

PIKNIK RODZINNY

PROGRAM:
10:00  Rozpoczęcie
10:15 – 11:15 Miniatury sceniczne w wykonaniu przedszkolaków z przedszkola „Zaczarowany Ogród”
11:20 – 11:40  Rodziny na start! Kaczym chodem i w worku – byle razem i do mety! – sportowe zmagania rodzin
11:45 – 12:00 Tupie nóżka, klaszcze rączka – muzyczne zabawy taneczne
12:10 – 12:30 Rodziny na start! W lokomotywie, w aeroplanie , byle z dzieckiem pod pachą i uśmiechem na twarzy! – sportowe zmagania rodzin cz.II
12:40 – 13:00 Raz, dwa, trzy – klaśnij Ty! – zabawy z muzyką cz.II
13:10 – 13:30 Kolorowa kraina uśmiechu – malowanie twarzy dzieciom
13:30 – 13:50 Wesołe pląsy z mamą i tatą – swobodne tańce z rodzicami
14:00 Zakończenie

Dla dzieci będzie przygotowany do zabawy sprzęt rekreacyjny:
a) statek (plac zabaw ze zjeżdżalnia)
b) zamek (zjeżdżalnia średnia)
c) plac zabaw wodny
d) plac zabaw słonik


“Mądre Sówki” w salonie “Sky Beauty”

W poniedziałek 14.05.2018 r. przedszkolaki z grupy “Mądre Sówki” wybrały się za wycieczkę do salonu fryzjersko – kosmetycznego “Sky Beauty” w Rzeszowie.  Zaprosiła nas mama Niny. Dzieci miały możliwość dowiedzieć się  na czym polega praca pań w zakładzie.
Panie fryzjerki uczesały pięknie dwie dziewczynki – Ninę i Olgę oraz Oliwiera.

Zosia była modelką, która robiła sobie piękny makijaż oraz paznokcie. Każda dziewczynka dostała flakonik lakieru do paznokci dla dzieci. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat dbania o urodę.

Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał małą niespodziankę: słodycze i zdjęcie pamiątkowe zrobione w zakładzie.

Wycieczka bardzo nam się podobała. Dziękujemy mamie Niny za zaproszenie i tak miłe przyjęcie.

www.skybeauty.pl


Międzyprzedszkolny Przegląd Recytatorski

10 maja 2018 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbył się Międzyprzedszkolny Przegląd Recytatorski utworów Wandy Chotomskiej pt. “Wiersze, wierszyki, wierszyczki”. Uczestniczyło w nim 73 dzieci z 23 przedszkoli z Rzeszowa i okolic. 
Trzy dziewczynki z naszego przedszkola z grupy Mądre Sówki wzięły w nim udział. Zaprezentowały wiersze: Nina Penkovska – “Dwa koguty”, Zosia Kubiszyn – “Kłopoty z “R”, Kalinka Rozborska – “Kapelusze”. Ich piękna recytacja została nagrodzona brawami oraz dyplomem i słodkim prezentem. Gratulujemy im odwagi i pięknej recytacji niełatwych, długich wierszy.


Dzień Otwarty Funduszy Europejskich

W piątek 11 maja 2018 r. nasze przedszkole “Zaczarowany Ogród” zaprosiło rodziców, mieszkańców Rzeszowa na Dzień Otwarty Funduszy Europejskich, w ramach których nauczyciele i dzieci przygotowali kilka atrakcji dla przybyłych gości. Na samym początku przedszkolaki z grupy „Mądrych Sówek” zaprezentowały swoje umiejętności językowe w formie piosenek w języku angielskim. Młodsze dzieci brały udział w quizie z języka angielskiego. Występy przedszkolaków były nagradzane gromkimi brawami. Na zakończenie występów wszyscy uczestnicy otrzymali  pyszne słodkości. Następnie goście mieli możliwość obejrzeć całe przedszkole, mogli zobaczyć jak wyglądają zajęcia w grupach młodszych. Na korytarzu wywieszone były prace plastyczne w ramach wystawy “Unia Europejska oczami dzieci”. Rodzice, którzy przychodzili po pracy po swoje dzieci częstowani byli pyszną bawarką.

« 1 z 2 »

2 MAJA – ŚWIĘTO FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

 Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze, biel i czerwień,
Czerwień to miłość,
Biel serce czyste,
Piękne są nasze barwy ojczyste.”

Czesław Janczarski „Barwy ojczyste”

Dzieci w przedszkolu od najmłodszych lat poznają swój kraj oraz symbole narodowe.  Dzień 2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, dlatego też przedszkolaki z „Zaczarowanego Ogrodu” uczciły to święto. Z tej okazji wykonały flagi Polski, które później stanowiły element dekoracji okolicznościowej. Dzięki sprzyjającej pogodzie odbył się także pochód wokół przedszkola z biało-czerwonymi flagami.
Takie zajęcia były możliwością do rozwijania poczucia przynależności narodowej oraz  kształtowania postaw patriotycznych u dzieci.

« 1 z 2 »

Święto wody i Zdrojka

W czwartek 19.04.2018 r. zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu “Święto wody i Zdrojka” w ramach 10 edycji programu “Mamo, tato, wolę wodę”. Podczas zajęć wspólnie tańczyliśmy, oglądaliśmy doświadczenia związane z wodą, braliśmy udział w ciekawych zabawach i konkursach.  Podczas święta towarzyszyli nam niektórzy rodzice. Zobaczcie jak dobrze wspólnie bawiliśmy się.

« 1 z 2 »

Mamo, tato, wolę wodę

W ubiegłym tygodniu przedszkolaki ze wszystkich grup zostały zaproszone przez Zdrojka – bohatera programu edukacyjnego pt. “Mamo, tato, wolę wodę” na wspaniałą wędrówkę, podczas której zdobywali wiedzę o wodzie, drzewach i zasadach recyklingu. Każdy już wie, że o drzewa i cała przyrodę należy dbać, a śmieci odpowiednio segregować, by mogły być potem przetworzone. 
Przedszkolaki zdobywały wiedzę, super się przy tym bawiły i tworzyły przepiękne prace plastyczne.

« 1 z 3 »

Teatr „Art-Re” z Krakowa – „Nie ma to jak w domu”

W środę odwiedził nas teatr „Art-Re” z Krakowa z przedstawieniem pt. „Nie ma to jak w domu”. Opowiadał o kreciku, który szukał lepszego domu dla siebie. Chciał zamieszkać w ulu, dziupli wiewiórki oraz wybierał się z sójką za morze. Okazało się, że wszystko, czego tak na prawdę potrzebuje jest w jego kreciej norce. Wszyscy bardzo dobrze się bawili i razem z krecikiem świętowali powrót do jego ukochanego domku.


Zajęcia otwarte w grupie „Kreciki”

Zajęcia otwarte to forma zajęć umożliwiająca rodzicom obserwowanie swojego dziecka w czasie zabaw i zajęć w grupie rówieśniczej. Rodzice mają możliwość zapoznania się z osiągnięciami swojej pociechy oraz jej zachowaniem w czasie zajęć dydaktycznych. Mogą porównywać stopień rozwoju swojego dziecka z jego rówieśnikami. Zajęcia takie umożliwiają również zapoznanie się ze sposobem pracy nauczyciela danej grupy.

10 kwietnia odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców, których tematem były „Wiosenne zadania„. Dzieci na początku przywitały zgromadzonych gości grą na instrumentach, następnie po wysłuchaniu listu wiosny wykonywały na jej prośbę zadania: układanie kwiatka z części, rozpoznawanie i nazywanie kolorów w zabawie, liczenie kaczuszek, improwizacja ruchowa do utworu Poranek, zabawa ruchowa z rekwizytem. 
Na koniec wspólnie z rodzicem dzieci wykonały pracę plastyczną „Biedroneczka”.


Konkurs plastyczny pt.: „Wielkanocny Zajączek”

W marcu bieżącego roku w naszym przedszkolu „Zaczarowany Ogród” ogłoszony został konkurs plastyczny pt.: „Wielkanocny Zajączek”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i udział w konkursie. Nie sposób było wyłonić zwycięzców, ponieważ wszystkie prace prezentowały wysoki poziom. Jurorzy konkursu po długich naradach wyłonili następujących laureatów:

  • W kategorii wiekowej 3-4 lat:

I miejsce: Aleksander Łosiniecki
II miejsce: Franciszek Prucnal
III miejsce: Victoria Płaneta

  • W kategorii wiekowej 5-6 lat:

I miejsce: Maria Łachińska
II miejsce: Kalina Rozborska ex aequo Emilia Baszak
III miejsce: Oliwia Męcik

Wyróżnienia otrzymali: Emilia Bandelak, Maja Bujnik, Tomasz Kołodziej oraz Lena Kunysz.

Dziękujemy za wkład włożony w przygotowanie prac konkursowych.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dniu urodzin duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena, autora wielu pięknych baśni znanych dzieciom na całym świecie. Z tej okazji w naszym przedszkolu 6 kwietnia odbyło się uroczyste czytanie literatury dziecięcej. Pan Dyrektor przeczytał wiersz Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa”, a uczennice gimnazjum zaprezentowały dzieciom bajkę ”Mysz miejska i mysz wiejska” oraz piosenkę o „Lisku łakomczuszku”.
Wszystkie przedszkolaki z zapartym tchem słuchały czytanych utworów. Podczas zajęć nauczycielki przypomniały dzieciom o zasadach poszanowania i właściwego korzystania z książek oraz zapoznały wychowanków z różnymi ich rodzajami (encyklopedia, atlas, album, powieść baśń itd.)
Mnóstwo wrażeń dostarczyła dzieciom wizyta w bibliotece szkolnej,  gdzie pani bibliotekarka zaprezentowała księgozbiór  i opowiedziała o zasadach korzystania z wypożyczalni.
Na koniec dnia dzieci wykonały prace plastyczne,  które zostały umieszczone na tablicach w korytarzu przedszkolnym.

« 1 z 2 »

Zajęcia otwarte z rodzicami w grupie “Mądre Sówki”

4 kwietnia dzieci z grupy “Mądre Sówki” zaprosiły swoich rodziców na spotkanie otwarte. Na początku przedszkolaki zaprezentowały przedstawienie pt. “Żegnaj zimo, witaj wiosno”, następnie wraz z rodzicami uczestniczyły w zajęciach, które na celu miały pokazać jaką widzę posiadają na temat wiosny, jak radzą sobie z liczeniem i jak uważnie słuchają i reagują na polecenia. Na zakończenie wszystkie dzieci z pomocą rodziców wykonały pracę plastyczną – biedronkę, którą zabrały do swojego domu.
Dziękujemy wszystkim rodzicom i bliskim za przybycie i super zabawę.

Wychowawczynie grupy “Mądre Sówki”

« 1 z 2 »

Przedszkolne spotkanie wielkanocne: Dzień kurczaczka

28 marca odbyło się w przedszkolu spotkanie z okazji świąt wielkanocnych.

Przedszkolaki oglądały inscenizację opowiadania G. Kasdebke pt. „Najpiękniejsze…”, uczestniczyły w zabawie badawczej „Z czego składa się jajko?”, rozwiązywały zagadki, szukały ukrytych  pisanek, grały na instrumentach, odbyła się również wesoła improwizacja ruchowa utworu „Taniec kurcząt w skorupkach”, pokonywały tor przeszkód oraz na koniec została wykonana zbiorowa praca plastyczna.

W przyjaznej atmosferze czas upłynął bardzo szybko i niesamowicie twórczo. To spotkanie było nie tylko wspaniałą formą zajęć dydaktycznych wzbogacających wiedzę, ale przede wszystkim służyło integracji przedszkolaków we wspólnych działaniach, które dostarczyły mnóstwo radości. 

« 1 z 2 »

Żegnaj zimo, witaj wiosno

W piątek 23 marca 2018 r. Mądre Sówki zaprosiły swoich młodszych kolegów na przygotowaną przez siebie inscenizację pt. “Żegnaj zimo, witaj wiosno”. Kalendarzowa wiosna już do nas przyszła, lecz w przyrodzie nadal panowała zima. Starszaki postanowiły na dobre ją przegonić. Czy im się udało? Już niedługo się o tym przekonamy. Tymczasem zapraszam na fotorelację z przedstawienia.


Wiosna na wagarach

 Dnia  21 marca obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. To czas, w którym przyroda budzi się po zimowym śnie do życia, budzą się zwierzęta, rośliny a my tego dnia chcieliśmy obudzić wiosnę. Kadra pedagogiczna przedstawiła dzieciom teatrzyk pt. „O wiośnie w lesie i wiewiórki własnym interesie”. Po obejrzeniu przedstawienia dzieci wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy- powitania wiosny”. Uwieńczeniem dzisiejszego święta był Festiwal piosenki wiosennej, w który w pełni zaangażowali się: Marysia Łachińska w piosence „Maszeruje Wiosna”, Zosia Kubiszyn w piosence „Pierwszy obudził się pierwiosnek”. Następnie  każda z grup przedszkolnych  zaśpiewała swoją piosenkę o wiośnie. Wszyscy śpiewali tak głośno, że aż słońce wyszło zza chmur i zaświeciło w okna przedszkola.


Mądre Sówki poszukują oznak wiosny

W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy Mądre Sówki wybrały się na spacer, by poszukać oznak wiosny. Bacznie obserwowały drzewa, przydomowe ogródki. Spotkała ich niespodzianka, gdyż okazało się, że na drzewach pojawiają się pączki liści, a w ogródkach kwitną już przebiśniegi, pierwiosnki i krokusy. Sami zobaczcie co udało im się zaobserwować. Wiosna już niedługo przybędzie!


Pinokio” w wykonaniu teatru „Art-Re

W poniedziałek 12 marca nasze przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. „Pinokio” w wykonaniu teatru „Art-Re” z Krakowa.
Każdy przedszkolak bez wątpienia już wie, że należy być posłusznym rodzicom, nie wolno kłamać i trzeba się pilnie uczyć, bo mogą nas spotkać przykre konsekwencje. Poznaliśmy historię kukiełki, która na własnych błędach uczyła się jak być dobrym chłopcem. Przeżyła mnóstwo przygód, zrobiła wiele głupstw, ale jak to w bajkach bywa… wszystko skończyło się dobrze… I żyli długo i szczęśliwie…


Konkurs literacki „Bajki, wiersze”

Dnia 07.03.2018 w Przedszkolu „Zaczarowany Ogród” obchodziliśmy Międzynarodowy  „Dzień Pisarza”. Z racji tego w przedszkolu zorganizowany został Konkurs literackiBajki, wiersze”, w którym udział wzięły dzieci z dwóch grup: gr II – „Kreciki”, gr III – „Mądre Sówki”.  Dzieci z pomocą rodziców utworzyły ciekawe bajki oraz wiersze, które wzbogacone zostały kolorowymi obrazkami wykonanymi przez małych artystów.

Wyniki konkursu:
I miejsce – Łucja Strojek – „Nauczka Baltazara”,

II miejsce – Marysia Łachińska, Franciszek Prucnal – „Cztery Pory Roku”,
III miejsce – Kacper Rydza – „Poszukiwanie Wiosny”.

Wyróżnienia:
Kalina Rozborska – „Gabrysia kontra strach”,

Olga Stopa – „ Historia kwiatu o czerwonych płatkach”,
Ernest Strojek – „Zima u smoka”.


Audycja muzyczna Szkoły Yamaha

W piątek 9.03.2018 po raz kolejny odbyła się audycja muzyczna prowadzona przez Szkołę Yamaha. Gościem specjalnym spotkania był Mateusz Dragan – instruktor tańca w Szkole Tańca Street Life w Rzeszowie. Pan Mateusz kilkanaście razy wygrywał różne konkursy taneczne w stylu popping czy hip –hop w różnych krajach. Podczas spotkania zaprezentował swoje umiejętności, ale także starał się nauczyć dzieci kilku ciekawych kroków. Z ogromna radością staraliśmy się go naśladować. Niektórzy nawet odkryli, że mają talent do hip – hopu.


Chłopcy z grupy “Mądre Sówki” składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom

“Dzień kobiet, dzień kobiet
niech każdy się dowie,
że dzisiaj jest święto dziewczynek”

8 MARCA to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety,zarówno te duże, jak i te małe. 

W tym szczególnym dniu  chłopcy z grupy “Mądre Sówki” składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Były liczne konkursy dla małych MISS. Każda dziewczynka otrzymała koronę oraz przygotowane przez chłopców kwiatki – laurki. Nie obyło się bez słodyczy. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni:)

Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia i promienny uśmiech…


„MRÓWECZKI” ODKRYWAŁY KOSMOS

Mróweczki” odkrywały kosmos. Podczas cyklu zajęć dzieci poznały pojęcia takie jak: kosmonauta, kosmos, rakieta  oraz planeta – Ziemia. Przedszkolaki miały okazje poznać różne ciekawostki związane z kosmosem. Każdy z nich uczestniczył w zajęciach z wykorzystaniem globusa.  Na zakończenie  cyklu zajęć wybraliśmy się w daleką podróż kosmiczną. Przed lotem każdy przedszkolak odpowiednio się przygotował. Naśladowaliśmy zakładanie skafandra kosmicznego, a następnie zajęliśmy miejsca w rakiecie.  Gdy wszyscy byli już gotowi odbył się lot rakietą w przestrzeń kosmiczną.  Takie zajęcia  zapewniły dzieciom wiele ciekawych przeżyć i dużo radości.


ENGLISH IS FUN!

Dzieci w przedszkolu zdobywają swoją wiedzę z języka angielskiego głównie przez zabawę. Przedszkolaki poznają świat wszystkimi zmysłami. Dlatego na zajęciach z języka angielskiego nie brakuje elementów ruchu, dźwięku, obrazu oraz oczywiście dobrej zabawy. Takie zajęcia wszyscy lubimy najbardziej!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć języka angielskiego w naszym przedszkolu.

Opracowała: Ewelina Wiśnicka


Program edukacyjny przedszkolaków „Mamo, tato, wolę wodę!”

Program edukacyjny „Mamo, tato, wolę wodę!” jest prowadzony przez Żywiec Zdrój nieprzerwanie od 2009 roku przy wsparciu Instytutu Żywności i Żywienia oraz Instytutu Matki i Dziecka. Celem tego programu jest edukowanie dzieci w zakresie pozytywnego wpływu wody na organizm człowieka i jej znaczenia dla całego środowiska oraz edukowanie w zakresie zagadnień proekologicznych.

Nasze przedszkole przystąpiło do 10 edycji programu. Dzieci z grupy “Mądre Sówki” cały tydzień  uczestniczyły w zajęciach, podczas których poznały przygody swoich rówieśników – Zosi i Krzysia, którzy wraz ze Zdrojkiem – wodnym super bohaterem podzielili się cenną wiedzą na temat wody i jej roli w życiu człowieka oraz wyruszyli w podróż pełną przygód.

Przedszkolaki nauczyły się pakować plecak na wyprawę, dowiedziały się  ile wody powinny pic w ciągu jednego dnia, skąd bierzemy czysta wodę, wykonały prace plastyczną ilustrująca Zdrojka, a także ciekawie przyozdobiły butelkę z wodą.

“Mamo, tato wolę wodę” – słowa piosenki reklamujące program edukacyjny towarzyszyły dzieciom przez cały tydzień pracy i zabawy.


KOTKI, KOCURY, KOCIAKI – ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA W PRZEDSZKOLU

W poniedziałek 19.02. w Zaczarowanym Ogrodzie zamieszkały koty.

Było dużo uśmiechu, zabawy i radości.  Każdy przedszkolak, a nawet panie, miały szansę chociaż na chwilę zamienić się w kota, za sprawą charakteryzacji, zabaw, piosenek i konkursów.

Było zwijanie włóczki w kłębek i picie mleka przez słomkę na czas. Mnóstwo tańców i piosenek
z kociego repertuaru, a nawet inscenizacja wiersza „Chory Kotek” Stanisława Jachowicza
w wykonaniu pań nauczycielek. Podczas zajęć w grupach dzieci miały możliwość poznać kilka kocich ras oraz dowiedzieć się co nieco na temat kocich zwyczajów.

Dzień pełen wrażeń przedszkolaki z wszystkich grup odzwierciedliły w pracach plastycznych, które można podziwiać w korytarzu przedszkolnym.

« 1 z 2 »

Przygody świnek

19 lutego 2018 przedszkolaki oglądały kolejne przedstawienie w wykonaniu aktorów z teatru Krak – ART z Krakowa.

Przygody świnek” to opowieść o trzech wesołych świnkach, które chciały być nieco bardziej odpowiedzialne. Zamiast bawić się i dokazywać postanowiły wybudować domki. Jednak na drodze do ich szczęścia stanął zły wilk, który myślał tylko o tym, jak schrupać  różowe bohaterki…

Kolorowa i pełna humoru bajka pokazała najmłodszym widzom, że warto być rzetelnym i obowiązkowym, a pracowitość popłaca.


Śniegowe szaleństwa

Tegoroczna zima płata nam figle, raz jest ciepło, a raz mroźno. Dlatego korzystając z jej uroku postanowiliśmy pobawić się na śniegu w naszym przedszkolnym ogrodzie. Dzieci z grupy ”Mróweczki” i „Kreciki” oddały się zimowemu szaleństwu, lepiąc bałwana, rzucając śnieżkami do siebie, a także „atakując” kulami śniegowymi swoje panie (oczywiście zachowując zasady bezpieczeństwa). Pogoda była trochę mroźna, ale nikomu to nie przeszkadzało, bo dzieci wiedzą, że zabawy na świeżym powietrzu to świetna rozrywka. Z czerwonymi noskami i z uśmiechem wróciliśmy do przedszkola na ciepły posiłek. Było mroźnie, ale wesoło i radośnie.


„Przyszła zima, biała zima
pada, pada śnieg”.

Przedszkolaki z grupy III zimy się nie boją i doskonale wiedzą co zrobić podczas zabawy na świeżym powietrzu. Piękne bałwanki stanęły na szkolnym boisku.


Święto Babci i Dziadzia w przedszkolu

„Życzę Tobie, Babciu miła,
byś zawsze w życiu szczęśliwa była.
Życzę Ci, Dziadziuniu, życia najdłuższego, pociechy, szczęścia i zdrowia dobrego!”

Z okazji Święta Babci i Dziadzia przedszkolaki zaprosiły swoich najbliższych do naszego przedszkola, by wspólnie celebrować to piękne święto. Mróweczki i Kreciki zaprezentowały się w programie słowno – taneczno – muzycznym. Mądre Sówki przedstawiły jasełka oraz krótki program artystyczny. Każdy przedszkolak przygotował prezent, który wręczył swoim kochanym dziadkom. Kiedy uśmiech pojawiał się na ich twarzach, wiedzieliśmy, że się podobało.

Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadziom za przybycie.

Galeria zdjęć grupa I

Galeria zdjęć grupa II

Galeria zdjęć grupa III


Ferie zimowe – 29.01 – 11.02.2018 r.


MRÓWECZKI DOKARMIAJĄ PTAKI

Już przedszkolak mały duży,

Wie do czego karmnik służy. 

Dzieci ziarna tam wsypują, 

Ptaszki zimą nie głodują.


Pomagamy zimowym przyjaciołom przetrwać zimę

„Kreciki” już dobrze znają niektóre ptaszki i wiedzą, że zimą jest im potrzebna pomoc.
„Na ratunek ptaszkom” – Zajęcia w grupie II rozpoczęły się od krótkiej pogadanki na temat obecnej pory roku oraz konieczności dbania o zwierzęta w tym czasie. Dzieci wysłuchały opowiadania „Gawronek poznaje zimę”, poznały losy bohatera opowiadania, dowiedziały się czym  można dokarmiać ptaki zimą oraz jakie narzędzia będą potrzebne do wykonania karmnika. Przedszkolaki dbają o to, żeby w karmniku nie zabrakło pożywienia dla ptaków. Każdego dnia pamiętają o uzupełnieniu braków w ptasiej stołówce.


DZIEŃ BABCI I DZIADKA WKRÓTCE…
PIERWSZE PRZYMIARKI KRAWATÓW DLA DZIADKÓW W GRUPIE MRÓWECZEK

Babcia i dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. Ponieważ zbliża się Dzień Babci i Dziadka, najbliższy czas w przedszkolu poświęcony będzie na utrwalaniu programów artystycznych, które zostaną zaprezentowanie dziadkom. Oczywiście nie należy zapominać o prezentach dla nich. Każdy przedszkolak z grupy mróweczek  zabrał się  z dużą starannością do przygotowania krawatów dla dziadków. Po skończonej pracy przyszedł czas na przymiarki. Wszystkie krawaty pasowały jak ulał!
Teraz czekamy na przybycie gości, aby przekazać im własnoręcznie wykonane upominki.


Audycja muzyczna ze szkołą YAMAHA

12 stycznia  mieliśmy zaszczyt po raz kolejny gościć szkołę muzyczną Yamaha.  Tym razem artyści zaprezentowali nam akordeon.  Dzieci poznały rodzaje akordeonów (guzikowy, klawiszowy, basowy ) oraz sposób gry na nich. Spotkania z zespołem zawsze spotykają się
z ogromnym entuzjazmem dzieci nie tylko w związku z interesującą tematyką, ale przede wszystkim ze względu na doskonałe podejście prowadzących.  Po zakończonej audycji dzieci wróciły do sali pełni wrażeń, opowiadając i tworząc własne instrumenty.


Teatrzyk Skrzat z Krakowa

10 stycznia 2018 r. do naszego przedszkola przyjechał teatrzyk Skrzat z Krakowa. Dzieci obejrzały przedstawienie pt. “Z kulturą na ty”, podczas którego przypomniały sobie dobrze znane zasady grzecznego zachowania np. witania się ze starszymi, rówieśnikami, zachowania się w kinie, w teatrze. Przedszkolaki dowiedziały się także, że nie ładnie jest się śmiać z innych i obmawiać kolegów.
Dzieci na przedstawieniu dobrze się bawiły, a przy okazji wielu przydatnych rzeczy nauczyły.


Zabawa karnawałowa przedszkolaków i uczniów klasy Ia

W poniedziałek 8 stycznia 2018 r. przedszkolaki oraz uczniowie klasy I uczestniczyli w zabawie karnawałowej. Prowadzili ją panowie ze Szkoły Muzycznej Yamaha w Rzeszowie. Przygotowali dla nas wiele zabaw, konkursów i tańców, a wszystko przy dźwiękach najnowszych hitów. Wszyscy bawili się znakomicie. Dwie godziny wyśmienitej zabawy minęło stanowczo za szybko.
Zobaczcie jakie piękne stroje przygotowali rodzice. Dziękujemy im za to.

« 1 z 2 »

Przedszkolne jasełka

22 grudnia 2017 r. odbyła się przedszkolna wigilia. Dzieci z grupy III przedstawiły jasełka. Następnie dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy  sobie nawzajem życzenia. Na koniec przy dźwiękach kolęd, wszystkie przedszkolaki zasiadły do wspólnej wigilii. 


Mądre Sówki w krainie bajek i baśni

W ubiegłym tygodniu Mądre Sówki przeniosły się do krainy bajek i baśni. Poznawaliśmy nasze ulubione bajki i wykonywaliśmy do nich ilustracje, tak powstał kącik bajki. Wykonaliśmy także zakładki do książek, z których każdy przedszkolak chętnie skorzysta, czytając z rodzicami bajkę. W piątek udaliśmy się do naszej biblioteki. Pani bibliotekarka przekazała nam mnóstwo ciekawych informacji na temat pracy w bibliotece, skąd się biorą w niej książki i jak one powstają. W ramach podziękowania podarowaliśmy Pani zakładkę naszego autorstwa.
Na pewno będziemy tam często przychodzić, wypożyczać bajki do naszego przedszkola.


Rozstrzygnięcie konkursu na „Najpiękniejszą Ozdobę Choinkową”

21 grudnia tuż przed Świętami Bożego Narodzenia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na „Najpiękniejszą Ozdobę Choinkową”. W konkursie wzięło udział wiele przedszkolaków. Widać było ogromne zaangażowanie zarówno dzieci jak i rodziców. Nie sposób było wyłonić zwycięzców, ponieważ prace były wyjątkowe i pracochłonne. Dlatego też nagrodziliśmy wszystkich uczestników. Wyróżnieni zostali Patryk Ciupak, Emilia Baszak, Filip Strzemecki.
Wszystkie prace można zobaczyć na Naszej choince w korytarzu „Zaczarowanego Ogrodu”.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy wszystkich do brania udziału w naszych kolejnych konkursach.