17  stycznia 2018 r. (środa) rozpoczynają się zajęcia logopedyczne naszym przedszkolu dla dzieci, których rodzice podpisali deklarację uczestnictwa.

23  stycznia 2018 r. (wtorek) przedszkolaki z grupy III zapraszają na jasełka.

24  stycznia 2018 r. (środa) wszystkie przedszkolaki zapraszają swoich dziadków na Dzień Babci i Dziadzia.

Szczegółowe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń w przedszkolu.


Ferie zimowe – 29.01 – 11.02.2018 r.


MRÓWECZKI DOKARMIAJĄ PTAKI

Już przedszkolak mały duży,

Wie do czego karmnik służy. 

Dzieci ziarna tam wsypują, 

Ptaszki zimą nie głodują.


Pomagamy zimowym przyjaciołom przetrwać zimę

„Kreciki” już dobrze znają niektóre ptaszki i wiedzą, że zimą jest im potrzebna pomoc.
„Na ratunek ptaszkom” – Zajęcia w grupie II rozpoczęły się od krótkiej pogadanki na temat obecnej pory roku oraz konieczności dbania o zwierzęta w tym czasie. Dzieci wysłuchały opowiadania „Gawronek poznaje zimę”, poznały losy bohatera opowiadania, dowiedziały się czym  można dokarmiać ptaki zimą oraz jakie narzędzia będą potrzebne do wykonania karmnika. Przedszkolaki dbają o to, żeby w karmniku nie zabrakło pożywienia dla ptaków. Każdego dnia pamiętają o uzupełnieniu braków w ptasiej stołówce.


DZIEŃ BABCI I DZIADKA WKRÓTCE…
PIERWSZE PRZYMIARKI KRAWATÓW DLA DZIADKÓW W GRUPIE MRÓWECZEK

Babcia i dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. Ponieważ zbliża się Dzień Babci i Dziadka, najbliższy czas w przedszkolu poświęcony będzie na utrwalaniu programów artystycznych, które zostaną zaprezentowanie dziadkom. Oczywiście nie należy zapominać o prezentach dla nich. Każdy przedszkolak z grupy mróweczek  zabrał się  z dużą starannością do przygotowania krawatów dla dziadków. Po skończonej pracy przyszedł czas na przymiarki. Wszystkie krawaty pasowały jak ulał!
Teraz czekamy na przybycie gości, aby przekazać im własnoręcznie wykonane upominki.


Audycja muzyczna ze szkołą YAMAHA

12 stycznia  mieliśmy zaszczyt po raz kolejny gościć szkołę muzyczną Yamaha.  Tym razem artyści zaprezentowali nam akordeon.  Dzieci poznały rodzaje akordeonów (guzikowy, klawiszowy, basowy ) oraz sposób gry na nich. Spotkania z zespołem zawsze spotykają się
z ogromnym entuzjazmem dzieci nie tylko w związku z interesującą tematyką, ale przede wszystkim ze względu na doskonałe podejście prowadzących.  Po zakończonej audycji dzieci wróciły do sali pełni wrażeń, opowiadając i tworząc własne instrumenty.


Teatrzyk Skrzat z Krakowa

10 stycznia 2018 r. do naszego przedszkola przyjechał teatrzyk Skrzat z Krakowa. Dzieci obejrzały przedstawienie pt. “Z kulturą na ty”, podczas którego przypomniały sobie dobrze znane zasady grzecznego zachowania np. witania się ze starszymi, rówieśnikami, zachowania się w kinie, w teatrze. Przedszkolaki dowiedziały się także, że nie ładnie jest się śmiać z innych i obmawiać kolegów.
Dzieci na przedstawieniu dobrze się bawiły, a przy okazji wielu przydatnych rzeczy nauczyły.


Zabawa karnawałowa przedszkolaków i uczniów klasy Ia

W poniedziałek 8 stycznia 2018 r. przedszkolaki oraz uczniowie klasy I uczestniczyli w zabawie karnawałowej. Prowadzili ją panowie ze Szkoły Muzycznej Yamaha w Rzeszowie. Przygotowali dla nas wiele zabaw, konkursów i tańców, a wszystko przy dźwiękach najnowszych hitów. Wszyscy bawili się znakomicie. Dwie godziny wyśmienitej zabawy minęło stanowczo za szybko.
Zobaczcie jakie piękne stroje przygotowali rodzice. Dziękujemy im za to.

« 1 z 2 »

Przedszkolne jasełka

22 grudnia 2017 r. odbyła się przedszkolna wigilia. Dzieci z grupy III przedstawiły jasełka. Następnie dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy  sobie nawzajem życzenia. Na koniec przy dźwiękach kolęd, wszystkie przedszkolaki zasiadły do wspólnej wigilii. 


Mądre Sówki w krainie bajek i baśni

W ubiegłym tygodniu Mądre Sówki przeniosły się do krainy bajek i baśni. Poznawaliśmy nasze ulubione bajki i wykonywaliśmy do nich ilustracje, tak powstał kącik bajki. Wykonaliśmy także zakładki do książek, z których każdy przedszkolak chętnie skorzysta, czytając z rodzicami bajkę. W piątek udaliśmy się do naszej biblioteki. Pani bibliotekarka przekazała nam mnóstwo ciekawych informacji na temat pracy w bibliotece, skąd się biorą w niej książki i jak one powstają. W ramach podziękowania podarowaliśmy Pani zakładkę naszego autorstwa.
Na pewno będziemy tam często przychodzić, wypożyczać bajki do naszego przedszkola.


Rozstrzygnięcie konkursu na „Najpiękniejszą Ozdobę Choinkową”

21 grudnia tuż przed Świętami Bożego Narodzenia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na „Najpiękniejszą Ozdobę Choinkową”. W konkursie wzięło udział wiele przedszkolaków. Widać było ogromne zaangażowanie zarówno dzieci jak i rodziców. Nie sposób było wyłonić zwycięzców, ponieważ prace były wyjątkowe i pracochłonne. Dlatego też nagrodziliśmy wszystkich uczestników. Wyróżnieni zostali Patryk Ciupak, Emilia Baszak, Filip Strzemecki.
Wszystkie prace można zobaczyć na Naszej choince w korytarzu „Zaczarowanego Ogrodu”.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy wszystkich do brania udziału w naszych kolejnych konkursach.


Występ Teatru „Skrzat” z Krakowa w naszym przedszkolu

Dnia  14.12.2017 r. gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z Teatru „Skrzat” z Krakowa. Wspaniali aktorzy  przenieśli dzieci w bardzo zabawny sposób do świata marzeń i przygód krasnoludka, którego spotykały różne przygody. Jednak cała historia zakończyła się szczęśliwie. Przedstawienie wywołało u dzieci uśmiech i zaciekawienie. Po zakończeniu występu dzieci nagrodziły aktorów głośnymi brawami. Po powrocie do sal dzieci dzieliły się swoimi wrażeniami.


Wycieczka do Fabryki Bombek

Dnia  15. 12.2017 r. dzieci z grup „Kreciki” i „Mądre Sówki” z Przedszkola „Zaczarowany Ogród” wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Fabryki Bombek Choinkowych w Rzeszowie.
Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki, której produkcja odbywa się ręcznie a także zapoznanie z procesem powstawania ozdób choinkowych. Zwiedzanie obejmowało cały proces wytwórczy – od szklanej rurki do gotowego produktu jaki możemy spotkać na sklepowych półkach.

Na zakończenie wycieczki wszystkie dzieci otrzymały bombki choinkowe z własnym imieniem.

« 1 z 2 »

Przystrajanie świątecznego drzewka w grupie „Kreciki”

„Wczoraj rosłaś na polanie dzisiaj przyszłaś do nas
Jakie miłe to spotkanie choinko zielona…”

Czas Świąt Bożego Narodzenia wiąże się z tradycją ubierania świątecznego drzewka.

W naszym przedszkolu również nie mogło zabraknąć tego rytuału. Przedszkolaki z grupy II
z wielkim zapałem zabrały się do ubierania choinki. Razem z wychowawcą wykonały kolorowy łańcuch i ozdoby choinkowe, następnie zabrały się za przystrajanie drzewka
– zawieszały bombki, gwiazdki, łańcuchy i światełka.  Było mnóstwo radości wśród dzieci,
a w sali od razu zrobiło się świątecznie i bajkowo.


Przedszkolaki z grupy mróweczek – dbamy o zdrowie

Przedszkolaki z grupy mróweczek uczyły się jak dbać o zdrowie, bezpiecznie bawić się i korzystać ze sprzętów oraz zabawek w przedszkolu. Podczas zajęć i zabaw dzieci dowiedziały się jak ważne dla zdrowia są ćwiczenia gimnastyczne i zdrowe odżywianie oraz dbanie o higienę osobistą.
W piątek 1 grudnia, wraz z paniami, wykonały pełną witamin sałatkę owocową, która wszystkim bardzo smakowała. Zajęcia nie tylko były smakowite, ale pełne wrażeń, uśmiechu i radości.

« 1 z 2 »

Zosia z grupy „Mądre Sówki” laureatką  wojewódzkiego konkursu „Mały ekolog. Owoce i warzywa to zdrowie”

Zosia Kubiszyn z gr. III – Mądre Sówki została laureatką  wojewódzkiego konkursu plastycznego „Mały ekolog. Owoce i warzywa to zdrowie”. Wręczenie nagród odbyło się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa, podczas XI edycji Międzynarodowych Targów Produktów i Żywności Wysokiej Jakości EKOGALA 2017.


Wizyta Świętego Mikołaja w przedszkolu

„Człap, człap, człap, człap idzie już. Święty Mikołaj jest tuż, tuż…” Jak co roku wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały na wizytę Świętego Mikołaja. Starannie się przygotowywaliśmy do tego wydarzenia, ucząc się piosenek i przede wszystkim starając się poprawić swoje zachowanie. W końcu nadszedł ten upragniony dzień i doczekaliśmy się na wspaniałego Gościa z workiem pełnym prezentów. Święty Mikołaj rozpoczął Swoją wizytę od najmłodszej grupy. Każde dziecko otrzymało upominek, a także w naszych salach pojawiły się nowe gry i zabawki. Spotkanie to było pełne radości i miłych niespodzianek. Dzieci później z entuzjazmem o nim opowiadały. Obiecujemy Święty Mikołaju być grzeczni i szanować zabawki, żebyś za rok znowu mógł nas odwiedzić.

« 1 z 2 »

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Barwy jesieni” 

1 grudnia 2017 r. odbyło się wręczenie dyplomów i nagród laureatom konkursu plastycznego „Barwy jesieni”. Uczniowie klas I-IV oraz dzieci z przedszkola otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. 

  • W kategorii wiekowej 3-4 lat:

I miejsce: Jan Misio
II miejsce: Nikodem Darłak
III miejsce: Liliana Czerkies

Wyróżnienia: Wanda Trębicka, Franciszek Jagustyn, Emilia Bandelak, Maja Bujnik, Marcel Karaciński, Anna Szuba, Lena Szot, Roksana Piekło, Larissa Gurgacz.

  • W kategorii wiekowej 5- 6 lat:

I miejsce: Zosia Kubiszyn
II miejsce: Łucja Strojek
III miejsce: Rita Mazurek

Wyróżnienia: Maria Łachińska, Kalina Rozborska

  • W kategorii uczniowie klasy I:

I miejsce: Patrycja Bawor
II miejsce: Alivia Dziura
III miejsce: Antonina Kunysz, Jakub Niemiec, Paulina Sander

Wyróżnienie: Julia Bajda, Maya Darłak, Tomasz Dudziak, Wiktoria Suwała.

Życzymy dalszych sukcesów i zachęcamy do udziału w innych konkursach.


Zdrowie naszym skarbem

W poprzednim tygodniu rozmawialiśmy o naszym zdrowiu. Wiemy już, że aby być zdrowym musimy dużo się ruszać na świeżym powietrzu, jeść zdrowe produkty (owoce i warzywa mają najwięcej witamin). Panie uczyły nas jak bandażować nogę, rękę, jak prawidłowo szczotkować zęby.
Zachęcamy do obejrzenia fotogalerii z tych dni.


Andrzejkowe wróżby w grupie Mądrych Sówek

Kto nie chciałyby poznać swojej przyszłości, wiedzieć co nas czeka, kim będziemy? Przedszkolaki podczas dnia andrzejkowych wróżb chętnie się tego dowiadywały. W trakcie wielu zabaw poznały m. in.: imię przyszłej sympatii, kto pierwszy się ożeni i wyjdzie za mąż, jaka czeka nas przyszłość. Te i inne zabawy przybliżyły starszakom tradycje andrzejkowej nocy, która ma wiele stuleci.
Czy wszystkie przepowiednie się sprawdzą? Tego nie wiemy. Ale zabawy bardzo nam się podobały.


Projekt edukacyjny Pocztówkowe Przedszkole

Pocztówkowe Przedszkole to projekt edukacyjny, którego  celem jest przesyłanie kartek z pozdrowieniami do przedszkoli z całej Polski. My także dołączyliśmy do niego. Do chwili obecnej otrzymaliśmy  kartki z 14 przedszkoli z różnych województw. Te same przedszkola otrzymały serdeczne pozdrowienia od nas.
Cieszymy się, że tak wiele osób dowiedziało się o nas.


MY FAMILY TREE

Dzieci przedszkolne z najstarszej grupy „Mądrych Sówek” powtarzały rozdział zatytułowany: „My Family”. Każdy z przedszkolaków miał do wykonania indywidualny projekt: „MY FAMILY TREE”. Celem takich zajęć było przygotowanie drzewa genealogicznego swojej rodziny.  Zajęcia te były świetną okazją, aby powtórzyć i utrwalić poznane na lekcjach języka angielskiego nazwy członków rodziny takie jak: „mother”, „father”, „sister” i „brother”. Każdy z dużym zaangażowaniem wykonał swoją pracę, a efekty możemy oglądać na zdjęciach. 


ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W tym roku 25 wypadł w sobotę, więc w  piątek 24 listopada w „Zaczarowanym Ogrodzie” obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Swoje święto miała najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mądre Sówki, Kreciki i Mróweczki przyniosły tego dnia swoich pluszowych przyjaciół do przedszkola. Wspólnie bawiliśmy się, poznawaliśmy historię pluszowego misia.

Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

W ramach integracji grup przedszkolnych, wszystkie dzieci razem uczestniczyły w urodzinowej zabawie. Poznały historię powstania Pluszowego Misia, rozwiązywały zagadki obrazkowe, prezentowały swoje misie, tańczyły razem z nimi, jak również śpiewały i bawiły się w języku angielskim. Na koniec każda grupa przedszkolna pozowała do pamiątkowego zdjęcia.

Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia.

« 1 z 2 »

O Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach

W ostatni czwartek po raz kolejny gościliśmy teatr „Art.-Re” z Krakowa. Tym razem aktorzy przedstawili nam bajkę „O Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach”. Dzieci nie tylko oglądały przedstawienie, ale mogły też w nim uczestniczyć pomagając królewnie. Na koniec królewna i książę zaprosili wszystkich na wesele.
Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały przedstawienie i bardzo dobrze się bawiły.


Ukulele, Banjo, gitara klasyczna, gitara elektryczna – edukacja muzyczna najmłodszych

W piątek przedszkolaki oraz uczniowie z klasy I uczestniczyli w III już audycji muzycznej  prowadzonej przez Szkołę Yamaha. Głównym bohaterem tego spotkania była gitara. Dzieci poznały Pana Wojciecha Jedlińskiego – nauczyciela, który zaprezentował grę na różnych gitarach np. Ukulele, Banjo, gitara klasyczna, gitara elektryczna, elektroakustyczna oraz basowa. Zobaczyliśmy również najnowszą gitarę SILENT. Niektórzy mogli spróbować zagrać na tych instrumentach. 
Było jak zwykle ciekawie i wesoło. Czekamy na kolejne spotkanie.


W dniu 15.11.2017 odbyło się Poświęcenie Przedszkola

W obecności Pana Dyrektora, Księdza katechety oraz  dzieci z wszystkich grup przedszkolnych wraz ze swoimi paniami, uroczystość rozpoczęła się od recytacji wiersza, który powstał specjalnie na tą okoliczność:

Nasze Przedszkole ma już prawie wszystko.
Kolorowe sale, dzieci, zabawki i panie miłe,
ale jeszcze jednego nam tutaj potrzeba
Błogosławieństwa Bożego płynącego z nieba.
Dlatego prosimy Jezusa,
Niech nam błogosławi
i bożą radość w serduszkach zostawi.

Po krótkiej modlitwie, przedszkolaki wraz z księdzem katechetą zaśpiewały piosenkę i odbył się obrzęd błogosławieństwa i  poświęcenia wszystkich sal przedszkolnych oraz krzyży, które zawisły w salach.
Oto fotorelacja z uroczystości:


Przedszkolaki z grup „Mróweczek” i „Krecików” wraz ze swoimi paniami odwiedziły …

W poniedziałek 13. 11. 2017 najmłodsze  przedszkolaki z grup „Mróweczek” i „Krecików” wraz ze swoimi paniami odwiedziły szkolną stołówkę. Podczas wycieczki dzieci miały okazję zapoznać się z różnego rodzaju urządzeniami elektrycznymi i narzędziami wykorzystywanymi w kuchni. Zapoznały się z zasadami higienicznego przygotowywania posiłków. Mogły porozmawiać z panią Kucharką i dowiedzieć się na czym polega jej praca. 
Nauczycielki grup zwróciły uwagę na zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych i innych sprzętów kuchennych. 
Po powrocie do sali grupa Krecików wykonała pracę plastyczną – wyklejankę z kolorowego papieru – urządzenie elektryczne wykorzystywane w łazience.


Obchody 99 rocznicy odzyskania niepodległości

10 listopada w naszej szkole świętowano 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie przyszli do szkoły ubrani na galowo i przystrojeni w emblematy w narodowych barwach.  Odbyła się także uroczysta akademia poświęcona tej rocznicy. 

Oprócz programu przygotowanego przez uczniów, zebrana na sali gimnastycznej społeczność szkolna mogła podziwiać także występy artystów Mobilnej Filharmonii, którzy zaprezentowali Polski Śpiewnik Narodowy. Potrafili oni „porwać” za sobą uczniów i cała sala śpiewała Bogurodzicę, Gaude Mater Polonia, Mazurka Dąbrowskiego, Rotę, Warszawiankę, Legiony, Rozkwitały pąki białych róż.

W sobotę 11 listopada poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej Nr 29 pod opieką Pani Eweliny Kardaś – Herma uczestniczył  w uroczystościach patriotycznych. W stolicy Podkarpacia oficjalne świętowanie rozpoczęło  się o godz. 10:00 mszą świętą w kościele farnym. Następnie o 11:15 odbyły się uroczystości patriotyczne przed pomnikiem płk. Leopolda Lisa-Kuli, w ramach których nastąpiło złożenie meldunku Dowódcy Garnizonu Rzeszów. Ponadto został odśpiewany hymn państwowy i nastąpiło podniesienie flagi narodowej. Patriotyczne wydarzenie uświetnił również apel pamięci i salwa honorowa. Po zakończeniu uroczystości nastąpiło złożenie kwiatów, wiązanek oraz defilada.

« 1 z 2 »

Czytamy naszym maluchom

9 listopada uczennice kl. 3a i 3c rozpoczęły serię spotkań z książką dla najmłodszych.

W czwartek odwiedziły III grupę „Mądre Sówki”  naszego przedszkola, w przyszłym tygodniu spotkają się z gr. I i II.

Gabrysia, Ola i Justyna w kolorowych przebraniach postaci z bajek czytały dzieciom fragmenty „Przygód Muminków” i uczestniczyły w zabawach.

Dziękujemy im za występ, bajkę i wspaniałą zabawę. Zapraszamy jak najczęściej do Naszego „Zaczarowanego Ogrodu”.


Uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka

8 listopada 2017 roku w naszym przedszkolu odbyła się pierwsza uroczystość: Pasowanie na Przedszkolaka. Dzieci, szczególnie te z najmłodszych grup, zaprezentowały się po raz pierwszy przed licznie zebraną publicznością: rodzicami, rodzeństwem, babciami i dziadziami. Zaśpiewały, zatańczyły, powiedziały wierszyki, egzamin dobrze zdały i  na pasowanie czekały. Pan Dyrektor każdego dzielnego dzieciaka pasował na przedszkolaka. 
Nasze przedszkole otrzymało  swoją nazwę: “Zaczarowany ogród”. 
Mamy także nazwy grup:

I grupa –  Mróweczki

II grupa – Kreciki

III grupa – Mądre Sówki

Od tej pory wszystkie dzieci uczęszczające do naszego przedszkola są prawdziwymi, dzielnymi przedszkolakami.

« 1 z 3 »

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

W piątek 3.11.2017 r. obchodziliśmy w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek (który obchodzony jest na całym świecie piątego listopada). Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzysza nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.

Przedszkolaki przebrane w przepiękne stroje bawiły się w rytm znanych i lubianych melodii, prezentowały swój ubiór na bajkowym pokazie mody oraz w pochodzie po szkole, podczas którego podziwiani byliśmy przez starszych kolegów. Gimnazjaliści nagrodzili wszystkie dzieci gromkimi brawami. Na zakończenie najmłodsi obejrzeli teatrzyk kukiełkowy pt. “Czerwony kapturek”, który zaprezentowały panie wychowawczynie. Było dużo radości i śmiechu.

Zachęcamy rodziców, by codziennie przybliżali swoim dzieciom różne bajki.

”Czytanie wpływa wszechstronnie, wypełnia wszystkie przestrzenie rozwoju dziecka: intelekt, emocje, także rozwój społeczny, ale i wiele innych, niezdefiniowanych obszarów, bo każdy moment czytania i każdy tekst inaczej działa na dziecko. Czytanie na pewno stymuluje rozwój intelektualny, przyspiesza  rozwój mowy, rozwija umiejętności komunikacyjne, rozbudowuje pamięć dziecka, pobudza do kreatywności, tworzenia rzeczywistości poprzez słowa i różne pomysły działań – dziecko samo kreuje swoje zabawy na podstawie tego, co czyta“.

AGNIESZKA CARRASCO-ŻYLICZ

« 1 z 2 »

Przedszkolaki z grupy II dla Zuzi

Z powodu wyjazdu Zuzi, przedszkolaki z grupy II wraz z wychowawczynią zorganizowały uroczyste pożegnanie koleżanki. Była wspólna zabawa, śpiewanie piosenek, taniec i recytacja wierszyka. Zuzia otrzymała również pamiątkową kartkę, „podpisaną” przez kolegów i koleżanki. 
Zuzia była bardzo wzruszona i odwdzięczyła się słodkim podarunkiem.


I SEE COLORS EVERYWHERE! 
Najlepszy czas na rozpoczęcie przygody z językiem angielskim to wiek  przedszkolny. Dziecko w tym okresie charakteryzuje stała potrzeba zabawy i fizycznej aktywności. Wplecione w naukę języka angielskiego zabawy dostosowane do wieku i predyspozycji dzieci ułatwiają osłuchanie się z językiem angielskim. Podczas takich zajęć przedszkolaki mają okazję poznać nowe zwroty, nauczyć się piosenek i rymowanek.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć, na których wszystkie grupy przedszkolne powtarzały nazwy  kolorów w języku angielskim.

Opracowała:
Ewelina Wiśnicka


Ulubione warzywa przedszkolaków z grupy II

Nasze ulubione warzywa – dzieci z grupy II za zadanie miały przynieść do przedszkola swoje ulubione warzywo, które zaprezentowały swoim kolegom, koleżankom. Następnie odbyła się degustacja marchewki i ogórka, dwoje dzieci skosztowało, a pozostałe ze smakiem się zajadało. 
Na zajęciach również najodważniejsze dzieci z zasłoniętymi oczami rozpoznawały po smaku, jakie warzywo jedzą.


Audycja muzyczna Yamaha – zajęcia drugie

W piątek 6 października 2017 r. odbyła się kolejna audycja muzyczna prowadzona przez Szkołę Muzyczną YAMAHA. Prowadzący pan Mateusz Płonka w lekki i zabawny sposób wprowadził nas w świat instrumentów smyczkowych. Nasze przedszkolaki i  uczniowie I klasy  wykazali się świetnymi umiejętnościami gry na skrzypcach i wiedzą na temat instrumentów, Jak zwykle wszyscy miło spędzili czas i świetnie się bawili. Ponadto już mamy pierwszych uczniów, którzy po tej niezapomnianej lekcji muzyki zapisali się na naukę gry na skrzypcach do Szkoły Muzycznej YAMAHA.

Spotkanie było bardzo radosne. Czekamy na kolejne.


Przedszkolaki oglądały przedstawienie pt. “Calineczka”

W dniu 9.10. 2017 nasze przedszkolaki oglądały przedstawienie pt. “Calineczka” w wykonaniu aktorów z teatru “Art-Re” z Krakowa.  Poznaliśmy historię dziewczynki, która miała tylko cal wielkości.
Bajka bardzo nam się podobała.


Dzień Uśmiechu

W piątek 6.10.2017 r.  w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. Uśmiechaliśmy się przez cały dzień do każdej napotkanej osoby. Pamiętamy, że śmiech to zdrowie, dlatego w przedszkolu uśmiechamy się do siebie codziennie.


Maraton Rzeszowski

W dniu 7.10 w sobotę uczniowie naszej szkoły wzięli udział  w biegach młodzieżowych poprzedzających Maraton Rzeszowski. Rywalizacja była bardzo zacięta , a nasi zajęli czołowe miejsca w swoich kategoriach wiekowych. 

Na podium znaleźli się nasi najmłodsi. Zosia z trzeciej grupy naszego przedszkola brała udział w biegach i w swojej grupie wiekowej – rocznik 2011 zajęła pierwsze miejsce. 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Owocowe przysmaki

Dzieci z grupy III podczas zajęć  skomponowały z przyniesionych przez siebie owoców obrazki.
Były piękne i bardzo smaczne, dlatego każdy zjadł  z ogromna radością swoje dzieło.
Takie zajęcia bardzo lubimy.


Dziewczynki z grupy III nie zapomniały o Dniu Chłopaka.

Każdy mały mężczyzna otrzymał słodki poczęstunek i “Order Superchłopaka”, bo nasi chłopcy są naprawdę super.

Stu lat im życzymy z okazji ich święta.


Szkoła Yamaha

W piątek rozpoczęliśmy roczny cykl spotkań na audycjach muzycznych prowadzonych przez Szkołę Yamaha.

Każdy przedszkolak i uczeń klasy I mógł posłuchać jak brzmią instrumenty. Niektórzy nawet pokazali swoje artystyczne zdolności i zagrali kilka dźwięków. Bardzo się nam podobało i nie możemy  doczekać się kolejnych spotkań.

 


Spacer w poszukiwaniu jesieni

W piękny, słoneczny dzień przedszkolaki z I grupy wybrały się na spacer do pobliskiego parku w poszukiwaniu jesieni.  Dzieci podziwiały uroki przyrody, zbierały kolorowe liście i bawiły się wspólnie na świeżym powietrzu. Obserwacja przyrody była inspiracją dla naszych najmłodszych dzieci do wykonania pięknej pracy plastycznej. 


26 WRZEŚNIA – EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

W naszym przedszkolu obchodziliśmy Europejski Dzień Języków.

Była to doskonała okazja, aby podkreślić jak ważną rolę we współczesnym świecie odgrywa znajomość języków obcych. Nasze przedszkolaki na co dzień uczą się języka angielskiego, dzięki czemu mogą pogłębiać swoją wiedzę.

Europejski Dzień Języków (EDJ) został ustanowiony przez Radę Europy w 2001 r. i jest obchodzony we wszystkich krajach europejskich.   Z tej okazji dzieci z grupy III wykonały piękne prace plastyczne. Na podsumowanie zajęć oglądaliśmy film edukacyjny o Wielkiej Brytanii.  Idea tego święta jest doskonałą okazją, by zachęcać wszystkich – bez względu na wiek – do nauki języków obcych.


Przedszkolaki z grupy III poznawały zasady ruchu drogowego.

W tym tygodniu przedszkolaki z grupy III poznawały zasady ruchu drogowego.Uczyły się znaków drogowych, zasad przechodzenia przez ulicę. Zdobytą wiedzę ćwiczyły podczas wycieczki na najbliższe skrzyżowanie. Egzamin z bezpiecznego przechodzenia po pasach zdany celująco.


Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień.

Święto zostało ustanowione uchwałą Sejmu z dnia 13 września 2013 . W tym roku świętowało również nasze przedszkole. Były śpiewy, tańce, konkursy, gry i zabawy sportowe z balonami. Nie zabrakło też niespodzianek i słodkiego poczęstunku.