Klasa 4B przeniosła się w świat ucznia sprzed prawie 400 lat

Uczniowie klasy 4b wzięli udział w zajęciach na temat „Dzień z życia rzeszowskiego ucznia” w Muzeum Historii Miasta Rzeszowa. W czasie wykładu uczniowie mieli okazję przenieść się w świat ucznia sprzed prawie 400 lat, poznać jego codzienne obowiązki, zadania oraz zajęcia lekcyjne.

Podczas części warsztatowej uczniowie samodzielnie zaprojektowali, a następnie wykonali gęsie pióro, które służyło do pisania wtedy, kiedy o długopisach jeszcze nikomu się nie śniło.

Wykonanym piórem uczniowie złożyli swoje autografy i spróbowali napisać krótkie wypowiedzi, co okazało się trudnym i wymagającym dużej cierpliwości zadaniem. Dzięki uczestnictwu w zajęciach uczniowie mieli okazję do porównania jak wyglądała i funkcjonowała szkoła dawniej, a jak obecnie. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że nie chcieliby zamienić współczesnej szkoły na tę sprzed 400 lat.