Spotkanie autorskie z p. Anielą Cholewińską-Szkolik

Z okazji Światowego Dnia książki i Praw Autorskich w dniu 20 kwietnia w WiMBP w Rzeszowie w Filii nr 10 odbyło się spotkanie z panią Anielą Cholewińską-Szkolik – autorką opowiadań i książek dla dzieci i młodzieży. Uczestniczyli w nim uczniowie naszej szkoły z klas IB i IIA oraz uczennice z klasy IC, które należą do Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w/w bibliotece. Autorka opowiadała historie powstawania swoich książek. Uczniowie dowiedzieli się co jest inspiracją p. Anieli do pisania tych książek, a mianowicie długie spacery po lesie, praca w ogrodzie, taniec i fotografowanie. To właśnie wtedy przychodzą jej do głowy najlepsze pomysły, które przelewa na papier. Pani Aniela odpowiadała na liczne pytania naszych uczniów. Dodatkową atrakcją spotkania była maskotka pieska, bohatera cyklu książek o Popiku. Na koniec spotkania wszyscy otrzymali pamiątkowy autograf pisarki i słodki poczęstunek.

Dziękujemy Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej Filii nr 10 za możliwość wzięcia udziału w tym jakże ciekawym spotkaniu.