Spotkania autorskie w klasach czwartych

Ważnym zadaniem biblioteki jest popularyzacja książek i ich twórców poprzez organizację spotkań autorskich. Bezpośredni kontakt z autorami uczy świadomego odbioru literatury, pogłębia wrażliwość i stanowi inspirację do czytania. W listopadzie odbyły się spotkania autorskie dla uczniów klas czwartych. Tematem spotkań było odzyskanie niepodległości przez Polskę. Pisarka zaprezentowała swoją książkę „Święto Niepodległości”. W ciekawy sposób opowiadała o wydarzeniach związanych z Rzeszowem i ludziach, którzy walczyli za wolności. Przedstawiła krótkie biografie dot. Marszałka Józefa Piłsudskiego czy Leopolda Lisa- Kuli. Na koniec spotkania wszyscy uczniowie obdarowani zostali pięknymi zakładkami do książek. Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia, na zakończenie dzieci mogły zakupić książeczki z autografem i dedykacją od pani Stanisławy. Dziękujemy pani Stanisławie Bełch za współpracę z biblioteką naszej szkoły.

Spotkanie zostało zorganizowane przez p. Edytę Walczak.