Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych jest organizowany przez International Association of School Libriarianship (IASL), a nasza biblioteka szkolna wspiera jego promocję. Temat przewodni tegorocznego święta to „Czytanie dla pokoju”. W październiku biblioteka zorganizowała dla wszystkich uczniów naszej szkoły lekcje biblioteczne. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w tych spotkaniach, z uwagą i zaangażowaniem czytali i słuchali literatury dostosowanej do ich wieku. Ponadto troje uczniów z klasy VIIIA, tj. Natalia Chyłek, Zofia Orzech i Dawid Pękala, wzięło udział w międzynarodowym przeglądzie czytelniczym „Czytanie dla pokoju”. Z tego wydarzenia został nagrany film, który zostanie umieszczony przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną w Rzeszowie na kanale YouTube.