Wróbelki z wizytą w Muzeum Dobranocek

Przedszkolaki z grupy “Wróbelki” złożyły wizytę w Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. Muzeum Dobranocek to jedyna tego typu placówka w Polsce, posiadająca unikatowe zbiory związane z historią polskiej i zagranicznej animacji dla dzieci, począwszy od najstarszych wieczorynek emitowanych w I Programie Telewizji Polskiej.
Dzieci mogły zobaczyć bezcenne eksponaty z realizacji filmów animowanych: oryginalne lalki filmowe, projekty, scenariusze, storyboardy, folie animacyjne.
Można tam spotkać Jacka i Agatkę, Gąskę Balbinkę, Reksia, Bolka i Lolka, Misia Uszatka, Colargola, Małego Pingwina Pik-Poka, Trzy Misie, Plastusia, Kota Filemona, Smerfy, Pszczółkę Maję, Wilka i Zająca oraz wiele innych postaci. Wróbelki uczestniczyły warsztatach tworzenia tradycyjnych lalek – „Lalki motanki” z różnorodnych materiałów, tkanin, nici, sznurków i innych dodatków pasmanteryjnych oraz w zabawach z ulubionym przez wszystkich Kubusiem Puchatkiem.