Wycieczka uczniów klasy 2b do Skansenu w Kolbuszowej

Uczniowie klasy 2b pojechali na wycieczkę do skansenu kultury ludowej w Kolbuszowej. Dzieci zwiedziły starą wieś lasowiacką, oglądały zabytkowe chaty, zapoznały się z działaniem dawnych sprzętów w gospodarstwie domowym, przyswoiły wiele nazw ciekawych przedmiotów – dziś już nie używanych i zastąpionych nowoczesnymi: żarna – dawny młynek do zboża, żuraw – studnia z drewnianym ramieniem. Dzieci z zainteresowaniem oglądały stare, drewniane zagrody, szkołę wiejską, kościół oraz wiele innych ciekawych obiektów. Obserwowały zwierzęta hodowane w niektórych zagrodach. We wnętrzu przedwojennej klasy wypełnionej kałamarzami, piórami, rysikami i tabliczkami łupkowymi uczniowie mieli możliwość zobaczenia nietypowych już dzisiaj przedmiotów. Dzieci delektowały się również smakiem wiejskiego chleba z masłem oraz wzięły udział w pieczeniu tradycyjnego przysmaku – proziaków. Pełni pozytywnych wrażeń wrócili do domu, z nadzieją, że do Kolbuszowej jeszcze kiedyś powrócimy.