Świetlica szkolna pamięta o Dniu Ziemi!

W tym roku nasza świetlica aktywnie włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi, który przypada 22 kwietnia. Na szkolnym korytarzu pojawiła się przygotowana przez świetlicę nasza planeta  – Ziemia. Na początku była ona smutna i brzydka ponieważ była pokryta dużą ilością różnorodnych śmieci. Na szczęście dzięki naszym uczniom z godziny na godzinę śmieci ubywało a nasza planeta stawała się ładniejsza aż w końcu pojawił się na niej uśmiech. Dzieci świetnie poradziły sobie z uprzątnięciem wszystkich śmieci pamiętając oczywiście o zasadach segregacji. Na zajęciach świetlicowych uczniowie mieli także możliwość poznać tzw. Szachownicę Polibiusza, greckiego historyka, który stworzył swój własny szyfr. Zadaniem dzieci było odgadnięcie na podstawie zamieszczonej na tablicy instrukcji oraz wskazówek nauczyciela 6 haseł związanych z ekologią i dbaniem o naszą planetę. Za prawidłowo wykonane zadanie uczniowie otrzymali słodkie poczęstunki.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.