Uczniowie klasy 2 C uczestniczyli w wycieczce do Podziemnej Trasy Turystycznej

Uczniowie klasy 2 C uczestniczyli w wycieczce do Podziemnej Trasy Turystycznej w Rzeszowie. Niezapomniane wrażenie wywarł na uczniach widok tajemniczych, podziemnych piwnic i korytarzy, budowanych latami przez mieszkańców Rzeszowa. Uczniowie słuchając przewodnika i przechadzając się po wnętrzach, mogli przekonać się, że podziemna trasa to nie jest zwykły labirynt kamieni ułożonych w różny sposób. Obecnie Podziemna Trasa Turystyczna „Rzeszowskie piwnice” liczy 369 metrów, 25 piwnic wydrążonych pod płytą Rynku, połączonych 15 korytarzami.  W niektórych piwnicach znajdowały się pomieszczenia gospodarcze – sklepy tzw. ziemne, magazyny i zakłady produkcyjne. Korzystając z uroków pogody zobaczyliśmy również również kilka zabytków znajdujących się w ścisłym centrum miasta Rzeszowa. Były to m.in. ratusz, pomnik Tadeusza Kościuszko, rzeszowska studnia oraz fontanna multimedialna. Wycieczka  była bardzo ciekawa, a radości uczniów nie było końca.