„World Snow Day” w klasie 3A

Chociaż za oknem jest go jak na lekarstwo – w kalendarzu, 16. stycznia, obchodzony jest Światowy Dzień Śniegu (World Snow Day).
Z tej okazji w klasie 3A podczas lekcji j. angielskiego, przy pomocy prezentacji –Winter, poruszaliśmy tematy związane z zimą oraz aktywnościami, które można wykonywać na śniegu. Oczywiście, nie mogło zabraknąć bajki o bardzo sympatycznym kocie Piotrku (Pete the Cat – Snow Daze). Zbyt obfite opady śniegu spowodowały, że kot Piotrek nie mógł uczęszczać do szkoły. Początkowa radość z odwołanych lekcji z biegiem dni zamieniła się w tęsknotę za szkołą i kolegami. Kolejny raz uczniowie oprócz zwrotów w języku angielskim świetnie odczytali przesłanie tej krótkiej historii oraz odnaleźli analogię do obecnej sytuacji. Końcówka bajki na szczęście napawała optymizmem – każde przeciwności losu kiedyś mają swój koniec.