Kolejne spotkanie klasy 2b z WooHoo Forest- Edukacją Leśną

We wtorek odbyły się kolejne warsztaty ekologiczne dla klasy 2b w terenie. Tym razem tematem zajęć była hibernacja, która umożliwia zwierzętom przetrwanie bardzo trudnego dla nich okresu, jakim jest zima. Podczas zajęć dzieci przygotowywały „gniazdo dla myszy” z dowolnych znalezionych w naturze materiałów. Następnie do każdego z gniazd wkładali słoik z ciepłą wodą symbolizujący myszę. Dzieci mierzyły i zapisywały temperaturę wody w odstępach kilkuminutowych. Porównywały wyniki spadku temperatury, dzięki czemu mogły przeanalizować właściwości termiczne i izolacyjne poszczególnych typów materiałów wykorzystanych do stworzenia gniazd. Uczniowie mieli okazję do bliższej analizy otaczającej je przyrody ze szczególnym skupieniem się na porach roku i sposobach przetrwania zimy przez zwierzęta – używania termometru i ocenie cech termicznych różnych materiałów dostępnych w przyrodzie. To była również praktyczna lekcja matematyki – obliczanie różnicy z zakresu 0- 40. Podczas zajęć dzieci rozwijały kreatywność i koncentrację oraz kondycję fizyczną.