PRZEDSZKOLNA SPARTAKIADA U „KRECIKÓW” I „MOTYLKÓW”

W „Zaczarowanym Ogrodzie” odbyła się Przedszkolna Spartakiada Zimowa w grupie „Kreciki” i „Motylki”.
Celem Spartakiady było: rozwijanie sprawności fizycznej, tworzenie atmosfery współpracy w zespole, poznawanie i przestrzeganie zasad zdrowej rywalizacji sportowej. Przedszkolna Spartakiada Zimowa obejmowała swym przebiegiem: zadania do wykonania w sali oraz na podwórku. Do zadań wykonanych w sali należało między innymi: złożenie przyrzeczenia olimpijskiego gry fair play, quiz – Co każdy sportowiec wiedzieć powinien, bieg po wąskim, krętym torze – tor ułożony ze skakanek, rzuty do celu -trafianie śnieżkami w środek koła, hokej – dziecko przesuwanie piłki kijem między palikami, narty – przesuwa nogami dwóch poduszek – naśladując jazdę na nartach (bez odrywania nóg od podłogi). Zadania na podwórku obejmowały: lepienie kul śniegowych jak najwięcej, slalom między kijkami – hokej, bieg dziecka z dzieckiem na sankach. Na zakończenie zostały rozdane złote medale, na które zasłużyły przedszkolaki.