Wizyta na Słowacji w ramach projektu Erasmus+

Grupa uczniów naszej szkoły, biorących udział w projekcie Erasmus +, odwiedziła szkołę partnerską w miejscowości Svidnik na Słowacji. Pięciodniowy wyjazd rozpoczęliśmy od zapoznania się z uczniami i nauczycielami tamtejszej szkoły oraz warsztatów w klasopracowniach. Podczas wycieczki zwiedzaliśmy okolice Svidnika, zapoznając się z historią i wydarzeniami, które miały miejsce w tych rejonach podczas II wojny światowej. Odwiedziliśmy także Koszyce ze wspaniałą starówką i ogrodem botanicznym. Kolejną atrakcją był zamek w Starej Lubowni oraz labirynty pełne tajemniczych zagadek. Poza tym zwiedziliśmy jeszcze stację meteorologiczną i miejsce, gdzie segreguje się śmieci. Popołudnia i wieczory to lepsze poznawanie słowackich rówieśników podczas gry w minigolfa, rywalizację w kręgielni. Pod koniec wyjazdu odbył się mecz koszykarski Polska – Słowacja. Znajomości z uczniami ze Słowacji są cały czas utrzymywane, a dzięki temu wyjazdowi nasz język angielski jest prawie doskonały. Czekamy teraz na rewizytę uczniów ze Słowacji.