O tym, jaką siłę ma przyjaźń przekonali się uczniowie klasy 4b

Uczniowie klasy 4b obejrzeli w kinie Helios niezwykle wzruszający i oparty na prawdziwej historii film „Mój pies Artur”. Projekcję filmu poprzedziła krótka prelekcja z serii Kino na temat. Uczniowie z  zapartym tchem śledzili losy miłośnika sportu i adrenaliny Michaela Lighta, który zapragnął stanąć przed największym wyzwaniem życiowym. Razem z trójką przyjaciół przystąpił do Mistrzostw Świata w  Rajdach Przygodowych na Dominikanie. Jak sam bohater stwierdził, był to „morderczy wyścig z  czasem” trwający 10 dni, podczas których trasę liczącą 700km należało pokonać pieszo, rowerem i  kajakiem. W pewnym kluczowym dla zawodników momencie przyłączył się pies Artur, który wkrótce okazał się prawdziwym bohaterem. Zwierzak wraz z drużyną pokonał dżunglę, fale, przepaście i własne słabości. Film ten, to niezwykle poruszająca historia ukazująca piękno i moc przyjaźni, pełna niesamowitych emocji i wzruszeń.