Uczniowie klas czwartych obejrzeli spektakl „Chłopcy z Placu Broni”

Uczniowie klas czwartych mieli okazję obejrzeć w rzeszowskim WDK spektakl muzyczny „Chłopcy z Placu Broni” w wykonaniu Teatru ACZEMU. Sztuka była sceniczną adaptacją lektury Ferenca Molnara o tym samym tytule, mówiącą o sile prawdziwej przyjaźni, zaufaniu, szacunku, honorze i sprawiedliwości. Ukazywała także trudy, wspólne troski oraz moment zderzenia ideałów z rzeczywistością. Młodzi widzowie z ogromną uwagą, zainteresowaniem i   ciekawością śledzili losy bohaterów, będących ich rówieśnikami. Byli pełni podziwu, jak jeden aktor odgrywający dwie role jednocześnie jest w stanie zapamiętać różne teksty i  dokonać szybkiej aranżacji. Całości dopełniły ciekawa sceneria, charakteryzacja postaci, a  także efekty specjalne. Spektakl był świetnym zaproszeniem dla uczniów do przeczytania lektury w klasie 5.