Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci z Europe Direct Rzeszów

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wydarzeniu czytelniczym – Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci z Europe Direct Rzeszów. Przystanek – Ziemia! W tym dniu nauczyciele czytali uczniom książki o tematyce ekologicznej. Ponadto podjęte zostały dodatkowe przedsięwzięcia: analiza wierszy oraz dyskusja, w czasie której przedstawiono pomysły na ekologiczny dom, wykonanie plakatów, pisanie wierszy dotyczących ekologii, wykonanie prac plastycznych w postaci ilustracji do przeczytanych książek oraz zakładek do książek. Chętni uczniowie ubrali się na zielono, by promować ekologię. Całą akcję wspierała autorka książek p. Stanisława Bełch, której serdecznie dziękujemy za zaangażowanie. Wszystkich uczniów i nauczycieli zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych akcjach organizowanych przez bibliotekę szkolną.