„Słoneczka” realizowały WARZYWNE WYZWANIE Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „WITAMINKI”

Grupa „Słoneczka” realizowała WARZYWNE WYZWANIE Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „WITAMINKI”. W ramach projektu najmłodsze przedszkolaki poznały warzywo jakim jest papryka. Specjalnie na tę okazję dzieci założyły dowolne paprykowe kolory. Każdy przedszkolak przyniósł również paprykę w jednym, wybranym przez siebie, kolorze.

Dzieci poznawały walory papryki, jej rodzaje, a także dokładnie przyjrzały się jak wygląda i co ma w środku. Przedszkolaki poznały piosenkę „Papryka Pola” dzięki, której dowiedziały się jakie witaminki zawiera papryka. Dzieci aktywnie bawiły się w „paprykowe rytmy”, utrwalały znajomość kolorów, segregowały według wybranej cechy. Nie zabrakło również degustacji a także pracy plastycznej.

Dziękujemy rodzicom naszych przedszkolaków za zaangażowanie.