WARSZTATY  CERAMICZNE  KLASY 4A

W poniedziałek 6.05. uczniowie klasy 4a wybrali się na warsztaty ceramiczne do Pracowni Ceramiki i Rękodzieła Artystycznego „BYĆ”. Zajęcia, które prowadziła pani Katarzyna były bardzo ciekawe i zajmujące. Młodzież dowiedziała się, skąd się bierze glina, jak pracuje, jak się ją wypala. Zrozumiała również, że glina jest „pamiętliwa”.  Jak ciężka jest praca garncarzy- to odczuli uczniowie na własnych mięśniach. Ugniatanie gliny, formowanie kubków czy miseczek sprawiło wiele frajdy . Przy okazji troszkę pośpiewali. Po zajęciach i w czasie przerw w pracy odprężali  się na dość trudnym torze przeszkód, rozluźnili na huśtawkach, a po wszystkim posilili się pieczonymi kiełbaskami, słodkimi i ciepłymi piankami, popijając zrobioną pyszną herbatką z cytryną. Zajęcia były wspaniałe. Bardzo dziękujemy za nie p. Katarzynie Być.