Dzień Czekolady u „Mądrych Sówek”

12 kwietnia dzieci z grupy „Mądrych Sówek” celebrowały jeden z najsłodszych dni w roku, czyli Dzień Czekolady. Odkrywały, co jest głównym składnikiem czekolady i dlaczego  miewa różne smaki, kolory i konsystencje. Opowiadały o znanych im słodyczach, które powstają na bazie czekolady. Poznały historię i proces produkcji tego lubianego smakołyku. Dowiedziały się jakie wartości dla zdrowia ma czekolada oraz że spożywana w nadmiarze może zaszkodzić. Przeliczały kostki czekolady, porównywały kto zjadł więcej, a kto najmniej, dzieliły tabliczki czekolad na równe części. Na koniec samodzielnie przygotowywały kanapeczki bankietowe z czekoladą, bananami, żurawiną i miętą. I jak powiedziała jedna z dziewczynek: „To był najlepszy dzień!”