Wyprawa uczniów klasy 4b do serca Amazonii

Uczniowie klasy 4b przeżyli pasjonującą wyprawę do serca Amazonii wraz z główną bohaterką filmu „Emma i czarny jaguar”. Jest to historia dziewczyny dorastającej w amazońskiej dżungli razem z  Hope   –  tytułowym czarnym jaguarem. Po przeprowadzce do Nowego Jorku nie przestała marzyć o  powrocie do deszczowych lasów i ukochanego zwierzaka. Powrót staje się możliwy, gdy dowiaduje się, że w puszczy grasują łowcy zwierząt. Emma wraca z misją ratunkową, w której pomaga jej przebojowa nauczycielka biologii.

Żyjący w niesamowitej przyjaźni bohaterowie filmu dali uczniom niezapomnianą lekcję zaufania, szacunku i ekologii. Dowiedzieli się również, że przyszłość planety i ochrona dóbr naturalnych leży w  ludzkich rękach.