Kosmiczna przygoda uczniów klasy 4b

Uczniowie klasy 4b przeżyli niezapomnianą kosmiczną przygodę, odkrywając tajemnice kosmosu dzięki interaktywnej wystawie w Kosmoparku. Odbyli podróż do 40 stref kosmicznych, podczas której zdobywali wiedzę w formie rozrywkowej. Wśród atrakcji znalazło się: zwiedzanie sali plazmowej, wysłanie głosu na inną planetę, oglądanie planetarium, przebywanie w strefie rozszerzonej rzeczywistości, oglądanie Ziemi z kosmosu, ważenie się na różnych planetach, komunikowanie się z astronautą z orbity, odwiedzenie laboratorium czy naprawianie statku kosmicznego. Nie zabrakło także niespodzianek dla odważnych. Śmiałkowie mogli wypróbować symulator lotu prawdziwego astronauty; poczuć grawitację, odbywając spacer po Jowiszu, a nawet uzyskać szkolenie lotnicze. Wyjście dostarczyło uczniom sporej dawki wiedzy o wszechświecie oraz wiele frajdy i niezapomnianych wrażeń.