Uczniowie klasy 4c uczestniczyli w zajęciach w Muzeum Historii Miasta Rzeszowa

Uczniowie klasy 4c uczestniczyli w świątecznych zajęciach zorganizowanych w Muzeum Historii Miasta Rzeszowa poświęconych historii kartki pocztowej. W trakcie zajęć dowiedzieli się, jak ważną rolę na przełomie XIX i XX wieku odegrały kartki świąteczne, które wówczas zastępowały lubiane przez nas dzisiaj krótkie życzenia w formie maila lub SMS-a. Uczniowie poznali dwie ważne osoby – twórcę dzisiejszej nazwy „pocztówka” oraz twórcę pierwszej kartki bożonarodzeniowej; byli to Heinrich von Stephan i sir Henry Cole. W czasie prezentacji zapoznali się też z szatą graficzną pierwszych kartek świątecznych, motywami, które były najczęściej wykorzystywane, jak również mieli okazję porozmawiać o tradycjach i symbolach związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. W części warsztatowej uczniowie własnoręcznie wykonali kartki świąteczne, które mogli zabrać ze sobą i wręczyć osobie najbliższej.