Mikołajkowe wyjście do kina uczniów klasy 4b

Uczniowie klasy 4b wybrali się do kina Helios na animowany film muzyczny Disneya „Życzenie”. Film opowiada historię dziewczynki o imieniu Asha, która z pomocą przyjaciół oraz magicznej gwiazdy z nieba stawia czoła złemu władcy królestwa Rosas – królowi Magnifiko, by ocalić swoją społeczność i uratować ich marzenia. „Życzę sobie, by lepszy był świat i my” – śpiewają bohaterowie animacji; co jest bardzo prostym zdaniem, ale jakże uniwersalnym i aktualnym we współczesnym świecie. „Życzenie” to opowieść, która pokazuje, że warto marzyć, a dzięki zaufaniu innym, jesteśmy w stanie przezwyciężyć zło, zaś jedność społeczeństwa jest jego wielką mocą. Projekcja filmu bardzo podobała się uczniom, zwłaszcza magiczna fabuła kryjąca w sobie bardzo aktualne przesłanie.

Klasowe wyjście do kina było okazją do kształtowania wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, nawyków kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym oraz integracji klasowej poprzez wzmacnianie więzi koleżeńskich.