Spotkanie z pisarzem Wojciechem Ulmanem

W naszym przedszkolu gościł pan Wojciech Ulman z Zaczernia, pochodzi ze Staromieścia, uczęszczał do naszej Szkoły podstawowej. Z zamiłowania jest pisarzem i poetą. Zajmuje się również fotografią, a jego autorskie zdjęcia można znaleźć w jego książkach. W swoim dorobku ma wiele wierszy i bajek dla dzieci m.in. „Smok rzeszowski”, „Stara Lokomotywa”, „Dziadek Franek”, „Moje zwierzaki”, „Ufoludki”, „Małe piękne światy”, „Bajki rzeszowskie”.
Na spotkaniu z przedszkolakami zaprezentował swoje utwory, poświęcone w przeważającej części tematyce przyrodniczej. Prezentację ubarwiły wspaniałe fotografie makro. Dzieci mogły nie tylko podziwiać utrwalone w kadrze wyjątkowe zdjęcia, ale też poznać wiele informacji i ciekawostek ze świata niektórych ogrodowych zwierzaków.
Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały autora i odpowiadały na przygotowane zagadki i pytania. Pisarz uświadomił wszystkim, że warto i trzeba czytać, aby rozwijać swoje zdolności i wyobraźnię. Zaprezentował również piękne obrazy, które są wytworem wyobraźni malarza. Na koniec każde dziecko otrzymało autorską książkę z autografem.