Klasa 4C z wizytą w Akademii Pana Kleksa

Z całą pewnością Akademia pana Kleksa to niezwykła szkoła i każdy uczeń marzy o podjęciu w niej nauki. Możliwość przeniesienia się do tego niezwykłego miejsca mieli uczniowie klasy 4c w  czasie lekcji języka polskiego. Co prawda nie spotkali profesora Ambrożego Kleksa osobiście, ale otrzymali od niego listy ze wskazówkami dotyczącymi pracy w jego akademii.

Jako pierwsza miała miejsce lekcja przędzenia liter, która polegała na ułożeniu napisu „AKADEMIA” z kawałków włóczki, kordonków czy muliny. Zadanie to, choć z pozoru łatwe, w rzeczywistości przysporzyło sporo trudności. Następnie odbyła się lekcja kleksografii, w czasie której należało wykonać kleksy i zatytułować powstałe ilustracje. Ostatnim przystankiem była lekcja kolorystyki, podczas której uczniowie musieli nadmuchać balony i narysować na nich karykaturę pana Kleksa.

Zajęcia, w których uczestniczyli uczniowie klasy 4c rozbudziły ich wyobraźnię oraz pozwoliły na swobodną i kreatywną realizację własnych pomysłów. Żaden uczeń nie zaznał nudy, zdobywanie wiedzy łączyło się z zabawą, a udział w lekcjach okazał się niezwykłą przygodą.