Nasze Przedszkole uczestniczy w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka

Przedszkole ,,Zaczarowany Ogród” wzięło udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. W ramach tego dnia celebrowano IV edycję „Podkarpackiego Niebieskiego Marszu” na znak solidarności z wszystkimi dziećmi świata, których prawa są łamane. Poprzednie edycje pokazały wielką solidarność najmłodszych z Podkarpacia. W III edycji wzięło udział ponad 60 placówek, co przekłada się na prawie 8 tysięcy manifestujących swoje prawa przedszkolaków. Dzieci wraz z opiekunami maszerowały w okolicach swoich placówek z transparentami, niebieskimi balonikami, wstążeczkami. Przez cały dzień odbywały się zajęcia, rozmowy, prezentacje dotyczące praw dziecka. Nieodłącznym elementem tego celebrowania był kolor niebieski.

Prawa dziecka, jak i człowieka to najbardziej elementarne prawa, przynależne każdej jednostce ludzkiej z racji urodzenia,. Niestety na całym świecie wciąż dochodzi do ich łamania. Bardzo istotne jest zatem, aby od najmłodszych lat edukować w tej kwestii, poznawać te prawa, by mieć ich pełną świadomość i potrafić reagować, gdy dochodzi do ich nieprzestrzegania i naruszania.