Corocznym zwyczajem Mikołaj odwiedził nasze przedszkole

Mikołajki to jeden z bardziej ekscytujących dni w roku, szczególnie wyczekiwany przez dzieci. To dzień, kiedy wręczamy sobie drobne upominki. W Polsce mikołajki obchodzone są od XVIII wieku. Na początku wręczaliśmy sobie tradycyjne bożonarodzeniowe podarunki, takie jak pierniki i jabłka. Obdarowywaliśmy zazwyczaj bliskie nam osoby dorosłe. Zwyczaj wręczania upominków dzieciom zaczął rozwijać się w Polsce dopiero w XIX wieku.
Corocznym zwyczajem Mikołaj odwiedził również nasze przedszkole. Przybył w asyście swoich pomocników – elfów, które pomogły rozdać dzieciom przygotowane prezenty. Dzieci również zaprezentowały się przed Mikołajem. Odśpiewały mu piosenki, recytowały wiersze, a nawet zatańczyły.