Konferencja w Urzędzie Marszałkowskim

Nauczyciele naszej szkoły tj. pani Edyta Walczak i Aldona Rączy wraz z uczniami z klasy ósmej: Natalią Chyłek, Zofią Orzech i Dawidem Pękalą uczestniczyli w konferencji zorganizowanej przez Podkarpackie Kuratorium Oświaty oraz Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Rzeszowie, działającą w ramach Podkarpackiego Związku Placówek Wojewódzkich. Spotkanie było podsumowaniem Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, który obchodzony jest w tym roku pod hasłem: „Czytanie dla pokoju”. Motywem przewodnim były słowa Benjamina Franklina „Nigdy nie było dobrej wojny i złego pokoju”. Podczas spotkania wysłuchaliśmy wykładów naukowych o tematyce wojennej. Beata Michałuszko – wicedyrektor ds. Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie miała wystąpienie zatytułowane: „W dialogu ze złem nie ma zwycięzców”, a dr hab. Dariusz Iwaneczko – dyrektor oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie – „Pojęcie utraconego świata w twórczości: Przemysława Bystrzyckiego, Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, Józefa Mackiewicza oraz Włodzimier Odojewskiego”. Ostatnimi dwoma prelegentami byli: prof. dr hab. Aleksander Bobko – „Problem wojny i pokoju w refleksji filozoficznej” oraz Małgorzata Rauch – „Wojna o pokój – informacja i dezinformacja z perspektywy szkoły”.

Naszym uczniom oraz nauczycielom zostały wręczone dyplomy za włączenie się w przegląd czytelniczy pod hasłem „Czytanie dla pokoju”.