Uczniowie klasy 2a uczestniczyli w warsztatach ekologicznych „Jeż swój zwierz”

Uczniowie klasy IIa uczestniczyli w warsztatach ekologicznych „Jeż swój zwierz”, które odbyły się w Bibliotece przy ulicy Podchorążych w Rzeszowie. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na ochronę jeży-powszechnie znanych i lubianych ssaków. Dzieci obejrzały interesującą prezentację na temat tego sympatycznego zwierzątka. W części warsztatowej układały puzzle z wizerunkiem jeża, rozwiązywały quizy dotyczące życia i ochrony tych ssaków oraz wykonały papierowe maski.

Jednak największą atrakcją był domek wraz z jego lokatorem, który wzbudził ogromne zainteresowanie. Dla większości dzieci był to pierwszy kontakt z żywym okazem jeża afrykańskiego, więc duże emocje i zachwyt były jak najbardziej zrozumiałe.

Zdobyta wiedza podczas odkrywania tajemnic i ciekawostek o kolczastych sprzymierzeńcach człowieka na pewno nauczyła uczniów, że warto troszczyć się o będące pod ochroną bezbronne, ciche i sympatyczne zwierzątka.