Obchody Dnia Jabłka u “Pszczółek”

Jabłko, najpopularniejszy owoc, ma swoje święto 28 września. Obchody Dnia Jabłka  “Pszczółki” rozpoczęły od rozmów na temat jego wyglądu, koloru, wielkości, kształtu oraz smaku. Dzieci wszechstronnie poszerzały wiedzę o jabłku, poznawały różne gatunki tego owocu, a także zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Ponadto przedszkolaki zagrały w grę “memory” z jabłkiem kształtując swoją pamięć, kształtowały umiejętność stopniowania wielkości, słuchały wierszy i piosenek o jabłuszku. Po emocjach związanych z zabawą najbardziej oczekiwanym punktem dnia był jabłkowy poczęstunek. Przedszkolaki skosztowały jabłek w “trzech kolorach”, porównując ich smak, twardość  i soczystość. A także pod okiem nauczyciela przygotowały sok jabłkowy z wyciskarki wolnoobrotowej, która pozwala na zachowanie wartości odżywczych. Celem zajęć i wspólnej zabawy było: zachęcenie dzieci do spożywania jabłek i ich przetworów jako źródła witamin, wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania  oraz utrwalenie wiadomości na temat jabłek.