Uczniowie klasy 4b uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Lalek w Pilznie

Uczniowie klasy 4b uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Lalek w Pilznie. Tam czekało na nich wiele atrakcji. Najpierw wzięli udział w warsztatach, podczas których wykonali kukiełki według własnego pomysłu. Nie zabrakło księżniczek, Czerwonego Kapturka, wiedźmy, a nawet Harry’ego Pottera. W kolejnych minutach odkrywali ukryte skarby muzeum – każda sala prezentowała inną wystawę. Dużym zainteresowaniem cieszyły się: wystawa lalek japońskich oraz wystawy tematyczne: poświęcona baśni o Kopciuszku oraz polskim legendom i podaniom. Uczniowie poznali techniki wykonywania lalek, a następnie udali się do filii w Lipinach, gdzie – po pysznym obiedzie – spacerowali wśród miniaturowych chat i bajkowych postaci.