Zdobywcy 1 miejsca w VIII Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele”

Uczniowie klasy 4B – Natalia Kot, Szymon Rynkiewicz oraz uczennica klasy 5A – Natalia Rynkiewicz – zdobywcy 1. Miejsca w VIII Ogólnopolskim  Konkursie Ekologicznym „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele” 3 czerwca wyruszyli do Krempnej, aby wziąć udział w wycieczce – nagrodzie.

Całodzienna przygoda rozpoczęła się od wizyty w Centrum Edukacji Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej. Uczniowie obejrzeli przyrodniczą prezentację obrazującą historię kształtowania się obecnego stanu przyrody tego terenu, obejrzeli interaktywną ekspozycję na trzech poziomach korytarzy, która pobudza do poszukiwań i zachęca do okrywania przyrody wszystkimi zmysłami. Następnie, nie jak zwykli turyści, ale jak poszukiwacze przygód wzięli udział w grze terenowej. Gra terenowa odbywała się na ścieżce przyrodniczej Kiczera. Przed rozpoczęciem gry pracownik parku poinformował uczestników o jej zasadach i rozdał niezbędne materiały. Na trasie ścieżki czekały na uczestników różne wyzwania – od odczytywania napisów podpisanych cyrylicą, przez rozpoznawania roślin na łące, wyznaczania azymutów wzniesień, do odnajdywania traszek, rozpoznawania gatunków drzew czy dopasowywaniu tropów do zwierząt. Wszystko to miało miejsce w przepięknej scenerii.