NOWY WIŚNICZ-CIĘŻKOWICE – WYCIECZKA KLASY 3C I 4C

Uczniowie klas 3c i 4c  wybrali się na wycieczkę do Nowego Wiśnicza i Ciężkowic. Pierwszym celem zwiedzania był zamek Kmitów i Lubomirskich, jedno z najcenniejszych w Polsce dzieł wczesnobarokowej architektury rezydencjonalno – obronnej.

Ciekawą atrakcją była podróż w czasie dzięki okularom VR. Prezentacja z wykorzystaniem urządzenia zwanego Occulus pozwoliła na swobodny lot przez XVII-wieczny wiśnicki zamek. Dzieci zobaczyły jego wnętrza i życie mieszkańców, a podczas warsztatów rycerskich uczyły się posługiwania szablą i strzelania z łuku.

Następnym celem był Rezerwat Skamieniałe Miasto. To największa i najbardziej znana przyrodnicza atrakcja Ciężkowicko-Rożnowskiego Parku Krajobrazowego. Na jego terenie znajdują się skały o niecodziennych kształtach, które można porównać do postaci ludzkich i zwierzęcych.

Piękna pogoda oraz ruch na świeżym powietrzu pozytywnie wpłynęły na uczestników wyprawy.