NASI UCZNIOWIE WYGRALI OGÓLNOPOLSKI KONKURS!

Uczniowie klasy IV B i V A – Natalia Kot, Natalia i Szymon Rynkiewicz zdobyli główną nagrodę w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele” za wykonanie gry planszowej na temat recyklingu, pod tytułem: „Ekomania-recykling się opłaca”.
Gra w pełni odpowiada na zadanie konkursowe, którym jest 100% recykling jak największej ilości odpadów opakowaniowych. Aby móc poddawać je recyklingowi, pierwszym zadaniem gracza jest selektywna zbiórka. Autorzy opracowali reguły według których m.in., im więcej zbierasz, tym więcej punktów otrzymujesz. Zebrane surowce, oddajemy następnie do skupu. Surowcom przypisano określoną wartość, dlatego w zamian, można otrzymać konkretne przedmioty z recyklingu o podobnej wartości. W ten sposób powstaje ciekawy system wymiany surowców na rzeczy, które mogą zdecydować o wygranej w grze.
Nagrodą jest wyjazd studialny związany z ochroną środowiska. Ponadto, realizując założenia Konkursu, wykonali również filmik na temat recyklingu, który warto obejrzeć.