Uczennice z klasy 4a przygotowały inscenizowane spotkanie z niezwykłymi kobietami

Dziewczynki z klasy 4a pod opieką wychowawczyni i polonistki, pani Moniki Konefał, przygotowały inscenizowane spotkanie z niezwykłymi kobietami, które w ciągu wieków odegrały bardzo ważną rolę. Uczennice wcieliły się w role znanych kobiet. Inspirację czerpały z książek kierowanych do dzieci, między innymi serii „Nazywam się… (Maria Skłodowska – Curie”, „Nadzwyczajnie wspaniałe kobiety, które zmieniły świat”, „Nadzwyczajnie wspaniałe kobiety, które tworzyły historię”, „Nadzwyczajnie wspaniałe kobiety, które ratowały planetę” czy „Oni zmienili świat… (Simona Kossak)” oraz „Malala” i „Wszystkie moje mamy” wydawnictwa Literatura. Dzięki prezentacji uczniowie klas trzecich oraz czwartych mieli okazję zapoznać się z ciekawymi i ważnymi faktami z życia m.in. Malali, Ireny Sendler, Fridy, Coco Chanel, Amelii Earhart czy Emmeline Pahkhurst.