Detektyw Pozytywka gościł w klasie 2c

Szalony optymista, którego kochają  wszystkie dzieci, detektyw Pozytywka gościł w minionych dniach w klasie 2c. Uczniowie jednym tchem przeczytali tę niesamowitą lekturę autorstwa Grzegorza Kasdepke. Oprócz ćwiczeń typowo polonistycznych takich jak charakterystyka bohatera, doskonalących warsztat młodego pisarza, pojawiły się zadania takie, jakie uczniowie 2c lubią najbardziej – kreatywne. Dzieci stworzyły książkę z najważniejszymi treściami z lektury. Oprócz tego były interaktywne quizy,  detektywistyczne gry planszowe  doskonalące spostrzegawczość, dedukcję, pamięć i logiczne myślenie; zagadki i łamigłówki. Działania klasy 2c pokazują, że omawianie lektur nie musi być nudne, różnorodne czynności sprawiają dzieciom dużo radości i wzbudzają w nich chęć czytania.