„Piątek dla Pokoju”

W piątek 4 marca tuż przed wiosenną przerwą, nasza partnerska szkoła z Niemiec, Stadtteilschule Finkenwerder włączyła się do szczególnej akcji „Friday for Peace”, czyli „Piątek dla Pokoju”. We wszystkich klasach przeprowadzono pogadanki na temat wojny na Ukrainie. Uczniowie zadawali pytania, wyszukiwali informacji w sieci, dyskutowali na temat sytuacji na Ukrainie i sposobach pomocy jej mieszkańcom, a następnie przygotowali plakaty z pokojowym przesłaniem, solidaryzując się z dotkniętą wojną ludnością Ukrainy. Następnie uczniowie klas starszych zebrali się na boisku szkolnym i wykonano pamiątkowe zdjęcia. Przedstawiciele niemieckiej szkoły poprosili nas o kontynuację akcji, co też mamy zamiar uczynić.