„Pancake Day” w naszej szkole

Ostatni dzień karnawału, tj. wtorek przed Środą Popielcową  znany jest w Wielkiej Brytanii jako Shrove Tuesday. Ponieważ Brytyjczycy zajadają się wówczas naleśnikami, dzień ten nosi zwyczajowo nazwę Pancake Day.

Podczas lekcji języka angielskiego uczniowie poznawali słownictwo związane z naleśnikami – składniki ciasta oraz jak je wykonać. Ważnym elementem w procesie smażenia naleśników jest odpowiednie ich przerzucanie na patelni co dla wielu osób może być nie lada wyzwaniem. Młodsze klasy uzupełniały ćwiczenia, oglądały krótki film animowany o tym jak rodzinka świnki Peppy przygotowuje naleśniki oraz film z tradycyjnego wyścigu „bieg z naleśnikiem”(Pancake Race). Starsze klasy, natomiast,  na podstawie filmu-przepisu w języku angielskim tworzyły własny przepis na naleśniki.