W naszej szkole miesiąc grudzień jest szczególnym czasem

Miesiąc grudzień jest szczególnym czasem, bowiem czekamy na święta Bożego Narodzenia. W naszej szkole był to okres intensywnej pracy, gdyż przygotowywaliśmy się do świąt w szczególny sposób. W tym czasie odbywały się ciekawe lekcje, podczas których uczniowie pogłębiali swoją wiedzę o tradycjach i zwyczajach wigilijnych oraz bożonarodzeniowych, śpiewali kolędy i pastorałki, ozdabiali pierniczki, wykonywali ozdoby świąteczne i wreszcie pięknie dekorowali swoje klasopracownie małymi choinkami czy stroikami, by stworzyć świąteczny, magiczny nastrój i przygotować się do wspólnej wigilii. Niektóre klasy już wcześniej przeszły na naukę zdalną. Okazało się, że malowanie pierniczków przy ekranie też sprawiło dzieciom wiele radości.

Tym miłym akcentem zostaliśmy wprowadzeni w okres świętowania, który w tym roku szczególnie się wydłużył.