Mikołaj w „Zaczarowanym Ogrodzie”

6 grudnia to szczególna data w kalendarzu, gdyż na całym świecie odwiedza dzieci św. Mikołaj. Mikołajki w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie wszystkie grupy. Od kilku dni słychać było w korytarzach przedszkolnych wesoły śpiew wychowanków przy dźwięcznych nutach radosnych piosenek.

Nastrój mikołajkowy widoczny był już po przekroczeniu progu przedszkola.

Od samego rana w placówce panowała radość i poruszenie. Przedszkolaki z wielką niecierpliwością oczekiwały przyjścia niezwykłego gościa. Cały czas nasłuchiwały dzwonków Świętego. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego wydarzenia wszystkie dzieci były odświętnie ubrane.

Tak długo oczekiwany gość przybył do naszego przedszkola. Został powitany gromkimi brawami. Mikołajowi pomagał elf. Na wstępie dzieci zaskoczyły Świętego, wręczając mu prezent z okazji jego Imienin, a także zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie oraz taneczne. Mikołaj bardzo dziękował za pamięć, piękne wiersze i piosenki. Miło spędzony czas uświetniło wspólne zdjęcie oraz wręczenie przez Mikołaja paczek z prezentami. W to poniedziałkowe przedpołudnie na wszystkich dziecięcych twarzach gościł uśmiech oraz radość. Na koniec wizyty życzliwy i sympatyczny Mikołaj nie zapomniał o złożeniu obietnicy, że odwiedzi nas za rok.

Mądre Sówki – zobacz film >>>