Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada i to właśnie tego dnia nasza szkoła zamieniła się w niezwykłą krainę bajkowych postaci. Nauczyciele bibliotekarz oraz języka polskiego zaproponowali i zaprosili uczniów do zabawy w przebieranie się za postacie z popularnych bajek. Uczniowie mieli okazję zaprezentować się w strojach ulubionych bohaterów. Udział w zabawie wzięli uczniowie z wszystkich klas, nie zabrakło quizów, zabaw i klasowych konkursów. Uczennice z klasy 7a wcieliły się w rolę lektorek i złożyły wizyty w klasach pierwszych, drugich i trzecich, których celem było czytanie bajek. Chętni uczniowie mieli możliwość wykonania pracy plastycznej nawiązującej do usłyszanej bajki. Prace te zostały zaprezentowane na szkolnej wystawie. Dziękujemy za wspólną zabawę.