Międzynarodowy projekt edukacyjny „Emocja” moduł-„Kreatywność”

Uczniowie klasy 4a już po raz trzeci biorą udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym „Emocja”. Pod koniec września przystąpili do realizacji I modułu projektu – „Kreatywność”. Wiedząc już z poprzednich edycji, czym jest kreatywność, znając dobrze historię Vashti, mogli przystąpić do zadań. Tym razem połączyli lekcję wychowawczą z omawianą na lekcjach języka polskiego lekturą „Akademia pana Kleksa”, bo nic nie rozbudza wyobraźni jak ponadczasowy niesamowity Ambroży. Uczniowie, podczas Kleksografii, wykonywali własne kleksy, którym następnie nadawali kształty oraz nazwy. Powstałe w ten sposób prace pobudzały literackie wyobraźnie, stały się początkiem niezwykłych opowiadań, w których rzeczywistość miesza się z fantazją.