„Biegane dyktando” w klasie 3c

Uczniowie z klasy 3c przekonali się, że nauka nie musi być nudna. Tym bardziej nauka ortografii, która najczęściej spędza sen z powiek u niejednego ucznia. Jednak, połączenie ruchu i naturalnej dziecięcej radości, to świetna motywacja do nauki.

Zasady bieganego dyktanda są proste. Uczniowie dobrali się w zespoły, biegacze musieli podbiec do tekstu dyktanda na drugi koniec korytarza i jak najwięcej zapamiętać; pisarze zapisywali to, co usłyszeli od kolegów. Tekst dyktanda najeżony był słowami z trudnościami ortograficznymi. Okazało się, że nie tak łatwo zapamiętać wers, szczególnie gdy należy również brać pod uwagę poprawną pisownię i interpunkcję.

Taki sposób utrwalenia zasad ortograficznych bardzo się wszystkim spodobał. Dyktando zostało „odczarowane”.