Wycieczka leśnych ekoludków z klasy 2b

W środę uczniowie klasy 2b wybrali się na wycieczkę do rezerwatu przyrody Lisia Góra w Rzeszowie.  Podczas wycieczki prowadzonej przez edukację leśną WooHoo Forest dzieci poznawały różne gatunki drzew, pomnik przyrody i oglądały drobne żyjątka pod lupą. Wielką atrakcją dla leśnych ludków było schodzenie z wysokiej góry za pomocą liny. Nie zabrakło też zabawy w podchody, która była także okazją do pracy zespołowej, oraz ćwiczeniem czytania, a dzięki zagadkom rozwiązywanym po drodze sposobnością do poszerzenia wiedzy o przyrodzie i otaczającym świecie. Podczas pobytu w bazie WooHoo Forest uczniowie podzieleni na grupy musieli znaleźć ziemniaki, aby móc potem je upiec na ognisku. Nie zabrakło także kiełbasek i pianek, które wszystkim bardzo smakowały. Bardzo ciekawe okazały się warsztaty z krzesiwem oraz z drewnem. Tworząc drewniany breloczek uczniowie nie tylko dobrze się bawili rozwijając swoją motorykę, ale co najważniejsze zyskali poczucie, że mogą coś sami stworzyć dla siebie na pamiątkę i stawić czoła wszelkim wyzwaniom. Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do szkoły.