Uczniowie z klas 2a i 2c w Indiańskiej Wiosce „FORT WAPITI”

W dniu 15.06.2021 r. klasy 2a i 2c wyruszyły do Indiańskiej Wioski „FORT WAPITI”, położonej w malowniczych okolicach Parku Krajobrazowego Pasma Brzanki, na terenie czystego, obfitującego w piękne widoki Pogórza Ciężkowickiego. Po przywitaniu się z wodzem dzieci miały możliwość oglądania oryginalnych Tipi, totemów, indiańskich strojów oraz narzędzi do codziennego użytku. Odśpiewały z wodzem indiańską pieśń ducha ognia. Pod okiem instruktorów uczyły się strzelać z łuku i rzutów włócznią, pokonywały indiański tor przeszkód. Brały też udział w indiańskim tańcu aligatora z plemienia Irokezów i zdobieniu twarzy. Na zakończenie kolorowały totemy oraz zrobiły naszyjniki indiańskie z koralików. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, pożegnaliśmy to wyjątkowe miejsce i wróciliśmy do szkoły. Na pamiątkę zostały nam piękne wspomnienia i wyjątkowe zdjęcia.