Świętowaliśmy 230 rocznicę uchwalenia KONSTYTUCJI 3 MAJA

30 kwietnia 2021 r. hybrydowo świętowaliśmy 230 rocznicę uchwalenia KONSTYTUCJI 3 MAJA. Z uwagi na panującą sytuację epidemiczną, nie odbyły się tradycyjne szkolne uroczystości, ale nasi uczniowie pamiętają o tak ważnym dniu.

Z tej okazji uczniowie klas 1c i 2c przygotowali dla kolegów i koleżanek w szkole audycję słowno-muzyczną, którą rozpoczęło uroczyste odśpiewanie hymnu państwowego. Natalka i Adrian z klasy 3b zdalnie recytowali wiersze o tematyce patriotycznej. Powstały też ciekawe prace plastyczne nawiązujące do symboli narodowych.

Uchwalenie  Konstytucji  3  Maja  to  jedna  z  najpiękniejszych  kart  w  historii  Polski. Świętowanie  tej  rocznicy  jest  umacnianiem  niepodległości  Rzeczypospolitej podkreśleniem naszego patriotyzmu i dumy z przeszłości naszego kraju.