POWITANIE WIOSNY PRZEZ UCZNIÓW KLASY 1B

W piątek 19 marca  uczniowie klasy 1B uczestniczyli w tradycyjnym obrzędzie pożegnania zimy i powitania wiosny. Nie zabrakło kolorowych wiosennych strojów, w jakie najmłodsi ubrali się w ten wyjątkowy dzień. Nasza uroczystość rozpoczęła się od poznania tradycji i zwyczajów związanych  z pierwszym dniem wiosny. Ta część przebiegała pod hasłem „Ratujmy Wiosnę”. Dzieci otrzymały liczne polecenia, z których dowiedziały się, że wiosna została uwięziona przez złą zimę i aby ją uwolnić, musiały wykonać liczne zadania w formie licznych zabaw i quizów. Ponadto, aby godnie pożegnać zimę i należycie powitać wiosnę uczniowie recytowali  wierszyki  i śpiewali piosenki. Na zakończenie uczniowie wykonali ilustrację Pani Wiosny, aby na długo pozostała im w pamięci. Mimo, że pogoda w tym dniu nie sprzyjała spacerom, to dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przyszła i wyraziły nadzieję, że zagości u nas na dobre.