Spotkanie z alpakami

W ciągu trzech ostatnich dni naszą szkołę odwiedzało dwóch przedstawicieli wielbłądowatych z dalekiej Ameryki Południowej: Henio i Miki z AlpakaTeam – Przygoda z Alpaką. Spotkanie z alpakami było również bardzo ciekawą żywą lekcją edukacyjną, podczas której poznali życie i zwyczaje tych egzotycznych, przemiłych zwierząt, cenionych choćby ze względu na wełnę oraz dobre relacje z człowiekiem, a szczególnie z dziećmi. Spokój tych zwierząt i delikatne usposobienie poprawiały samopoczucie, uspokajały i powodowały rozluźnienie u uczniów. Opiekunowie zwierząt chętnie odpowiadali na wszystkie pytania, a na zakończenie spotkania każdy miał możliwość  nakarmić naszych nietypowych gości oraz zakupić drobne upominki. Niezwykłą atrakcją okazało się robienie zdjęć dzieciom z alpakami, które wdzięcznie pozowały do zdjęć i z niesamowitą gracją przytulały się do nich.

Niewątpliwie, spotkane z alpakami  dostarczyło wszystkim wiele radości. Ich wygląd, tak jak miękkie futerko,  piękne i czułe spojrzenie, wzbudzało wielką sympatię zarówno młodszych, jak i starszych uczniów. Przekonaliśmy się, że rzeczywiście alpaki, to zwierzęta, które niosą spokój i radość na twarzach uczniów. Taką wizytę na pewno wspominać będą przez długi czas.  Już uczniowie klasy pierwszej zadeklarowali udział w kolejnym spotkaniu z tymi uroczymi alpakami.