Przedświąteczne spotkanie wigilijne w przedszkolu

21 grudnia 2018 r. w przedszkolu odbyło się uroczyste przedświąteczne spotkanie wigilijne. Grupa najstarsza “Mądre Sówki” zaprezentowała przedstawienie jasełkowe, które przybliżyło młodszym kolegom narodziny Małego Jezuska. Następnie Pan Dyrektor złożył wszystkim świąteczne życzenia i podzieliliśmy się opłatkiem. Na zakończenie przedszkolaki zjadły  uroczysty świąteczny obiad (barszczyk czerwony, pierogi).
Uroczystość zakończyła się wspólnym kolędowaniem.

« 1 z 2 »

Kolorowe pierniczki u Mądrych Sówek

Pachnące świętami popołudnie spędziły dzieci wraz z rodzicami z grupy V. Na stołach królowały lukry i posypki we wszystkich kolorach tęczy. Dekorowaniem pierniczków zajęci byli wszyscy – i mali, i duzi. Pomysłom nie było końca! Aż szkoda, że pewnego dnia te słodkie cuda zostaną zjedzone. To miłe spotkanie umilił koncert kolęd, przygotowany i poprowadzony przez Panią Aleksandrę Pyrcz-Prucnal, nauczycielkę gry na flecie poprzecznym. Mama Marysi przyjechała do nas z trzema aniołkami: Amelią, Weroniką i Łucją. Występy dziewczynek nagrodzono zasłużonymi brawami. Może jeszcze kiedyś nas odwiedzą? Wspólne kolędowanie, makowce, kompot z suszu… Rodzicom bardzo dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w organizacji spotkania.


W naszym przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw

19 grudnia dla dzieci z grupy „Kreciki” był bardzo pracowity, ponieważ tego dnia piekły pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka. Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które nabierały koloru piekąc się w piekarniku. Na końcu dzieci udekorowały je lukrem oraz kolorową posypką, po czym przystąpiły do degustacji własnych wypieków.


„CHRISTMAS TREE” – konkurs w naszym przedszkolu

„CHRISTMAS TREE” – pod takim hasłem został zorganizowany w naszym przedszkolu konkurs, który polegał na wykonaniu swojej własnej świątecznej choinki. Cieszył się on dużym zainteresowaniem, ponieważ wpłynęły aż 33 prace. Uczestnicy korzystali z dowolnie wybranych przez siebie technik oraz materiałów, a wszystkie choinki zaskakiwały pomysłowością i starannością. Jury nie miało prostego zadania  ponieważ,  autorzy prac wykazali się duża inwencją twórczą tworząc swoje świąteczne drzewka. Po długich obradach udało się wyłonić laureatów, co więcej nagrodzono wszystkich uczestników pamiątkowymi dyplomami i upominkami.

Wręczenie dyplomów nie mogło odbyć się jednak bez piosenek w języku angielskim. Dlatego też grupa „Mądrych Sówek” zaprezentowała swoje umiejętności językowe w formie świątecznych piosenek w języku angielskim.
Zapraszamy do podziwiania prac konkursowych wraz z wynikami na terenie przedszkola.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Polskie Piękne Słowa” 

4 grudnia 2018 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Polskie Piękne Słowa”.  W konkursie wzięło udział 11 przedszkolaków. Widać było ogromne zaangażowanie dzieci w wykonaniu swoich prac. Nagrodzono wszystkich uczestników pamiątkowymi dyplomami i upominkami.
Prace konkursowe zostały opublikowane w formie gazetki w korytarzu przedszkolnym.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do brania udziału w naszych kolejnych konkursach.


Mikołajkowy tydzień w grupie V naszego przedszkola

Wreszcie doczekaliśmy się! Początek grudnia i coraz bliżej dzień, w którym chodzi Mikołaj. Ten tydzień upłynął nam na wykonywaniu prac plastycznych, oczywiście związanych z oczekiwanym gościem: renifery, wioska Rovaniemi, portrety Mikołaja. Nauczyliśmy się piosenki pt. „Przyjedź do nas, Mikołaju”, licząc na to, że nawet jeśli troszkę rozrabialiśmy, to nasz piękny śpiew zachęci brodatego gościa do odwiedzin. No i przyjechał! Nie saniami, ciągniętymi przez renifery, bo nie ma śniegu, tylko samochodem. Rozdał prezenty i odpowiadał cierpliwie na nasze pytania. Jeszcze pamiątkowe zdjęcie i pożegnanie, bo inne dzieci też na niego czekają…. Do zobaczenia za rok! A w piątek odbył się w grupie Mądrych Sówek Mikołajkowy Konkurs Wokalny. Marysia i Emilka zajęły pierwsze miejsce, Karol i Adam – drugie, a Iga i Olga – trzecie.
Gratulacje!


“To Mikołaj Święty, niesie nam prezenty”

6 grudnia od samego rana grzeczne przedszkolaki czekały na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Nie zawiodły się. Zaraz po śniadaniu przyszedł do naszego przedszkola i podarował piękny prezent każdemu dziecku. Przyniósł także nowe zabawki do naszych grup.
Dziękujemy Ci Święty Mikołaju i już teraz zapraszamy do nas za rok.


Do naszego przedszkola zawitał Teatr „Skrzat”

Do naszego przedszkola zawitał Teatr „Skrzat”, przedstawiając spektakl pt. „Między Nami Krasnalami„. Dzieci ze wszystkich grup miały okazję poznać prawdziwe krasnoludki, które są bardzo miłe, pomocne i pracowite. Było zabawnie, z humorem, ale też mądrze i pouczająco. Przedszkolaki nie szczędziły braw i uśmiechów. Od teraz już wiedzą, że warto wierzyć w krasnoludki, bo one naprawdę istnieją.


W oczekiwaniu na wizytę Świętego Mikołaja
Wizyta Świętego Mikołaja to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Przygotowują się do niego bardzo starannie, wykonując ciekawe prace plastyczne i tworząc programy artystyczne na ten wyjątkowy dzień. Pracowite „Pszczółki” z zapałem zabrały się do wykonania oryginalnych ozdób. Efekty naszych prac aktualnie zdobią korytarz przedszkolny, a każda ozdoba jest niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju.
Mamy nadzieję, że Święty Mikołaj jak co roku doceni nasze starania.


„Złotowłosa i trzy niedźwiadki”
Dnia 28 listopada  w przedszkolu „Zaczarowany Ogród” odbyły się uroczyste obchody święta „Dnia Pluszowego Misia”.  Z tej okazji nauczycielki z wszystkich grup przedszkolnych wcieliły się w rolę aktorów, występując w bajce pt. „Złotowłosa i trzy niedźwiadki”. Występ słowno-muzyczny spotkał się z dużym aplauzem ze strony dzieci. Po występie wszyscy wspólnie wraz z przyniesionymi misiami odśpiewali piosenkę przewodnią, jaka przyświecała temu dniu czyli „Dzień Pluszowego Misia”. Następnie dzieci mogły skorzystać z dywanu sensorycznego, który dostarczył dzieciom wielu wesołych doznań. Tego dnia można było również wcielić się w postać „Pluszowego Misia” w specjalnej do tego wykonanej fotobudce. Obchody tego dnia zakończyły piękne prace plastyczne wykonane przez dzieci, przedstawiające oczywiście „Pluszowego Misia”.

« 1 z 2 »

KONCERT MOBILNEJ FILHARMONII ,,100 LAT DLA NIEPODLEGŁEJ”

26 listopada do drzwi ,,Zaczarowanego ogrodu” zapukali muzycy z mobilnej filharmonii. Zagrali koncert o tematyce patriotycznej. Wystąpienie rozpoczęto utworem ,,Pierwsza kadrowa”. Dzieci słuchały z zainteresowaniem, bo chociaż znają wiele piosenek, to tę słyszały po raz pierwszy. Prowadzący zaprezentował dzieciom symbole narodowe (flagę i mapę Polski) a hymn odśpiewano razem z dziećmi stojącymi na baczność. W przerwach między utworami muzycznymi dzieci wysłuchały ciekawostek o żołnierzach walczących o suwerenność naszego kraju. Przedszkolaki zobaczyły i przymierzyły żołnierskie czapki (Rogatywkę i Podhalańską). Prowadzący dokonał także prezentacji instrumentów, na których grali pracownicy filharmonii. Wśród nich znalazł się flet, skrzypce, trąbka, puzon i pianino cyfrowe. Na puzonie można było nawet spróbować zagrać. Choć to niełatwa sztuka, podołali nawet najmłodsi. Dzieci miały możliwość zaśpiewania razem z muzykantami słów piosenki, którą śpiewała piechota czyli wojsko piesze ,,Przy piechocie fajno jest”. Mali słuchacze poznali również utwór o ułanach czyli żołnierzach jeżdżących konno ,,Przybyli ułani pod okienko”. Muzykom podziękowano za występ gromkimi brawami.


 „BAJECZKI”

…W bajeczkach znajdziecie rycerzy,
Królewnę, co spała na wieży.
I dobrych wróżek sto, i czarownicę złą.
A kiedy się dziecko zasłucha,
To wróżki mu szepczą do ucha.
Pokochaj bajek świat na wiele, wiele lat.

W ostatnim czasie dzieci z grupy I podczas zajęć słuchały różnych bajek czytanych przez nauczycielkę, rozmawiały o ulubionych utworach, ale też próbowały wymyślać swoje bajkowe historie. Na koniec pracowite Mróweczki wspólnie ze swoimi paniami skonstruowały zamek w którym zamieszkała rodzina królewska, rycerze i wróżki, staną on na szklanej górze za siedmioma górami, za siedmioma rzekami i za siedmioma lasami…


Moje miasto – Rzeszów

W dniu 23.11.2018 roku  dzieci z grupy III „Kreciki” oraz grupy IV „Motylki” pod opieką swoich Pań: Pani Gosi i Pani Kingi udały się na wycieczkę na Rzeszowski Rynek. Dzieci zobaczyły kilka zabytków znajdujących się w samym centrum Rzeszowa m.in. ; Ratusz, Studnię, Scenę, Pomnik Mickiewicza oraz kamienice. Dowiedziały się wielu ciekawostek na temat wymienionych zabytków. Następnie udały się do Muzeum Dobranocek, gdzie spotkały bohaterów takich animacji, jak; „Jacek i Agatka„, „Pingwinek Pik-Pok„, „Miś Coralgol„, „Miś Uszatek”, „Parauszek”, „Krecik”, „Reksio”, „Bolek i Lolek”, „Plastuś”, „Zaczarowany ołówek”, „Porwanie Baltazara Gąbki” i wiele innych.
Na koniec udały się do sali projekcyjnej muzeum, gdzie uczestniczyły w pokazie filmowym popularnych dobranocek i obejrzały: Przygody Misia Uszatka, Pingwina Pik – Pok i inne.


PIERWSZY ŚNIEG JEST NAJFAJNIEJSZY

W listopadowy poranek za oknami nad ranem zobaczyliśmy pierwszy śnieg. Grupa ,,Mądre Sówki” nie mogła się doczekać wyjścia na świeże powietrze. Dzieci wybiegły na boisko, by ulepić pierwszego bałwanka. Jedni robili ślady na śniegu, inni dotykali białego puchu, a jeszcze inni lepili śnieżki i rzucali w kolegów. Niektórzy próbowali nawet zabrać trochę śniegu do szatni, by mieć go  na później do zabawy. Od zeszłej zimy przedszkolaki zapomniały, że śnieg choć fajny, to w ciepłym pomieszczeniu się topi.


Dzień Kredki w grupie „Kreciki”

„Kolorowe kredki w pudełeczku noszę,
kolorowe kredki bardzo lubię je.”

Powszechnie wiadomo, że kredki są najlepszymi przyjaciółmi każdego przedszkolaka. Wprowadzają w świat kolorów, rysunku, rozwijają fantazję oraz wyobraźnię, a także kształtują małe paluszki. 22 listopada w grupie III obchodziliśmy dzień kredki. Tego dnia dzieci poznały różne rodzaje kredek oraz podczas zabaw utrwalały kolory. Przedszkolaki wesoło pląsały również w rytm piosenki „Kolorowe kredki„, a na koniec wspólnie wykonały piękną pracę plastyczną.


“Dzień Mody Patriotycznej”

21 listopada 2018 r. w grupie III “Kreciki” i IV “Motylki” odbył się “Dzień Mody Patriotycznej„. Przedszkolaki zaprezentowały się przy dźwiękach muzyki, na tzw. “czerwonym dywanie”, w przepięknych strojach patriotycznych (biało – czerwonych, ludowych), w większości przygotowanych przez rodziców. Następnie dzieci wzięły udział w quizie wiedzy o Polsce oraz zawodach sportowych. Wszystkie te działania związane były z realizacją projektu ogólnopolskiego “Piękna nasza Polska cała”.


Listopadowe spotkania z muzyką czyli instrumenty dęte drewniane

Podczas listopadowego spotkania z muzyką przedszkolaki miały okazję poznać instrumenty dęte drewniane. Pan Łukasz – muzyk i nauczyciel w szkole Yamaha zaprezentował grę na klarnecie i saksofonie. Dzieci poznały budowę oraz różne rodzaje tych instrumentów.  Zajęcia jak zwykle przepełnione były radością i zabawą.


,,Kto chce być silny i zdrowy jak ryba, musi owoce jeść i warzywa!”

Grupazerówkowiczów” zaprosiła koleżanki i kolegów z przedszkola na przedstawienie pt.: ,,Na straganie”, którego celem była promocja zdrowego odżywiania. Dzieci wcieliły się w role warzyw i owoców. Była także sprzedawczyni, która zachęcała do kupowania na straganie. Wśród aktorów znalazła się także ogrodniczka przedrzeźniana przez pana pomidor, który zszedł w tym celu ze swojej tyczki oburzając swoim zachowaniem wszystkie warzywa i owoce. W przedstawieniu pojawił się też wątek miłosny. Cebula chciała zostać żoną buraka lecz ten chciał mieć żonę tylko buraczą.  Jednak największy aplauz przypadł ogórkowi, który miał najwięcej witamin i dzięki temu dużo siły do tańca przy piosence ,,Ogórek zielony ma garniturek”.
Występ został zakończony dobrą radą dla wszystkich małych widzów: ,,Kto chce być silny i zdrowy jak ryba, musi owoce jeść i warzywa!”.


11 listopada w pamięci przedszkolaków
Uroczystość 100 – lecia Odzyskania Niepodległości

W naszym przedszkolu 9 listopada 2018 roku obchodziliśmy 100 –  LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, zaprezentowały narodowe tańce; polonez oraz krakowiak, zaśpiewały piosenki o charakterze ludowym i patriotycznym. Na końcu zaś dumnie odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został wielkimi brawami.

« 1 z 2 »

Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka

29 października 2018 r. w naszym przedszkolu  odbyła się  Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Wzięły w niej udział wszystkie przedszkolaki. Dzieci z każdej grupy zaprezentowały krótki występ artystyczny: wiersze, piosenki, tańce. Rodzice nagradzali swoje pociechy gromkimi brawami. Na zakończenie Pani wicedyrektor pasowała ogromnym zaczarowanym ołówkiem każdego przedszkolaka i w ten sposób wszyscy, a w szczególności nowe dzieci zostały włączone w zaszczytne grono przedszkolaków “Zaczarowanego Ogrodu”.

« 1 z 2 »

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W GRUPIE MRÓWECZEK I PSZCZÓŁEK

W dniu 5 listopada Przedszkolaki z grupy I i II świętowały  Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. 

Było dużo zabaw, zagadek i konkurencji oczywiście w bajkowej tematyce. Dzieci chętnie odpowiadały o swoich ulubionych bajkach i ich bohaterach.

Najwięcej emocji wzbudził jednak teatrzyk w wykonaniu nauczycielek, które wcieliły się w role bohaterów bajki O WILKU I SIEDMIU KOŹLĄTKACH.

Na koniec zajęć dzieci kolorowały obrazki z różnymi bohaterami z bajek oraz wspólnie wykonały historyjkę obrazkową pt. : „Wilk i siedem koźlątek„.


Dzień Kundelka u Mróweczek i Mądrych Sówek

25 października to Dzień Kundelka, czyli wszystkich wielorasowych psów. Małe, duże, kudłate, gładziutkie, w łatki, jednokolorowe….. Najlepsi przyjaciele człowieka. Psy, pieski, pieseczki…. W Dniu Kundelka rozmawiamy o nich, ale pamiętajmy przez cały rok, aby się nimi właściwie opiekować i nie robić im krzywdy. Wszystkie dzieciaki kochają psiaki! Mróweczki i Mądre Sówki wykonały prace plastyczne, a Adaś zbudował psa z klocków.
Nie wierzycie? Zobaczcie sami!


ŚWIĘTO POSTACI Z BAJEK W GRUPIE „KRECIKI” I „MOTYLKI”

Dziecięcy świat po części utkany jest z bajek i baśni. Magia, tajemnica, humor i nauka ukryte w barwnych opowieściach fascynują od stuleci i małych, i dużych. Zgłębiając tę skarbnicę mądrości, czerpiemy z niej stale, bajkowy świat bowiem nie przemija i chętnie do niego wracamy.

W dniu 5 listopada 2018 roku grupa III „Kreciki” wraz z grupą IV „Motylki” uczciła Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Ten czas był okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy bawią, uczą i pomagają poznać prawdę o świecie i życiu. Tego dnia na przedszkolaków czekało wiele atrakcji. Na początku dzieci oglądały przedstawienie pt. „Trzy małe świnki” przygotowane przez panie z grup III i IV, następnie wspólnie odgadywały piosenki z bajek, rozwiązywały zagadki, uczestniczyły w zabawach ruchowych przy muzyce. Odgadywanie tytułów bajek, rozpoznawanie postaci bajkowych na podstawie charakterystycznych rekwizytów i obrazków nie stanowiło dla przedszkolaków problemu. Spotkanie przedszkolaków odbyło się w radosnej, pełnej uśmiechów atmosferze i z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.


Międzynarodowy Dzień Dziewczynek

Co roku 11 października obchodzimy wprowadzony przez Organizację Narodów Zjednoczonych Międzynarodowy Dzień Dziewczynek. Jest to święto, którego celem jest zwrócenie uwagi na sytuację młodych kobiet i dziewczynek na całym świecie i pokazanie, przed jakimi wyzwaniami stoją one w zależności od kręgu kulturowego, w którym żyją.

W grupie „Motylków” święto dziewczynek było przepełnione radością i zabawą: konkursy, tańce, dziewczęcy pokaz mody. Nasze dziewczynki mają szczęśliwe dzieciństwo, bo są kochane i szanowane zarówno przez rodziców, opiekunów jak i przez panie i chłopców w naszym przedszkolu.


Mróweczki i Kreciki obchodzą Święto Drzewa

Z okazji Dnia Drzewa przedszkolaki z grupy pierwszej i trzeciej wspólnie świętowały, wykonując różne zadania, ucząc się poprzez zabawę. Podjęte działanie miało na celu przede wszystkim propagowanie idei ochrony przyrody, kształtowanie pozytywnego stosunku do niej, pogłębianie wiedzy na temat drzew i integrowanie dzieci, a także rozwijanie empatii, troski i chęci pomocy starszych kolegów w stosunku do młodszych.   Dzieci w tym dniu rozwiązały zagadkę dotykową, rozmawiały o drzewach, próbowały wykonać rysunek drzewa wg słów rymowanki, improwizowały ruchem piosenkę „Kolorowe listki”, nazywały i różnicowały kolory, przeliczały liście, ćwiczyły oddech, współpracowały w grupie w zabawie z chustą animacyjną i wykonaniu pracy plastycznej.


W promieniach jesiennego słońca

,,Mądre Sówki” korzystają z każdej możliwej okazji, aby zaczerpnąć świeżego powietrza i dotlenić małe główki. A jeśli przy tym można się świetnie bawić, to takich dni powinno być więcej. Przedszkolaki wyraziły swoją twórczość na placu przedszkolnym przy użyciu kredy. Starszaki bardzo lubią takie przerwy w nauce.


Dzień Poczty Polskiej

18 października jest Dniem Poczty Polskiej. Z tej okazji najstarsza grupa z przedszkola postanowiła wybrać się na pobliską pocztę przy ulicy Kochanowskiego, by osobiście sprawdzić jak funkcjonuje urząd pocztowy w dobie cyfryzacji. W tym celu, przedszkolaki z pomocą wychowawczyni, napisały i wysłały list. Zaadresowały go do swoich rówieśników z innego przedszkola. W korespondencji dzieci opisały powód nawiązania kontaktu, opisały swoją grupę,  a także zadały kilka pytań na interesujące je tematy. Teraz ,,Mądre Sówki” czekają na odpowiedź, którą w niedługim czasie ma doręczyć listonosz. W trakcie zajęć kreatywne przedszkolaki projektowały również swoje znaczki.  Można je osobiście podziwiać na tablicy z pracami dzieci. Było wesoło i kolorowo.


Początek jesieni u „Mądrych Sówek”

Dzieci z grupy V uczciły początek jesieni bawiąc się kasztanami, przyniesionymi przez Stasia i Nikolę. Pomysłom nie było końca! Małe, zręczne paluszki pracowicie ugniatały kolorową plastelinę – powstały śliczne ludziki i zwierzątka.
Zapraszamy do obejrzenia naszych prac!


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W piątek 12 października dzieci z grupy „Kreciki” wraz ze swoją Panią Kingą przygotowały dla Pana Dyrektora i wszystkich pracowników przedszkola występ z okazji Święta Edukacji. Poprzez wiersze, piosenki, tańce podziękowały za trud nauki i wychowania. Na zakończenie wraz z życzeniami podarowały każdemu pyszną mufinkę.
Bardzo dziękujemy dzieciom i Pani Kindze.


W grupie Pszczółek obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa

W grupie Pszczółek obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa. W ramach tego święta podczas zajęć dydaktycznych „Pszczółki” poznały budowę drzewa oraz  jego znaczenie dla człowieka i świata zwierząt . Tego dnia każda pracowita  „Pszczółka” ozdobiła listkami  swoje własne drzewo.   W tym dniu wyruszyliśmy  także na poszukiwanie jesiennych skarbów do ogrodu przedszkolnego. Piękna złota jesień uśmiechnęła się do przedszkolaków, dzięki czemu udało nam się  zapełnić do pełna koszyczki kasztanami.  Dzieci podczas poszukiwań podziwiały piękno przyrody, a także obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie.
Takie zajęcia lubimy!


DZIEŃ DZIEWCZYNEK I CHŁOPCÓW U MĄDRYCH SÓWEK

W grupie sześciolatków  11 października obchodzono  Międzynarodowy Dzień Dziewczynki. Chłopcy z grupy z pomocą wychowawczyni wykonali dla koleżanek piękne laurki z tej okazji. Święto uczczono zabawami, tańcami i życzeniami. W grupie celebrowano również Dzień Chłopaka, który przypada na dzień 30 września. Chłopcy także zostali obdarowani kartkami pamiątkowymi i życzeniami. Radości nie było końca. Dzieci czuły się ważne, bo mają kolejne swoje święto, o którym do tej pory nie wiedziały.


Przedszkolaki poznały dwa tańce: dworski i szkocki

Na drugiej w tym roku audycji muzycznej Szkoły Yamaha z Rzeszowa przedszkolaki poznały dwa tańce: dworski i szkocki. Podczas zajęć  miały okazję usłyszeć typową dla tych tańców muzykę, instrumenty, a także i stroje. Chętne dzieci spróbowały swoich sił w grze na tych instrumentach. Starszak Staś dostał kilka wskazówek, jak należy stepować. Zajęcia były jak zwykle ciekawe i pełne radości.


Planetarium czyli podróż po wszechświecie

4 października najstarsze przedszkolaki wzięły udział w seansie mobilnego planetarium – wybrały się w podróż po wszechświecie. Dzieci dowiedziały się dużo ciekawych rzeczy na temat nieba, zjawisk, jakie można na nim zaobserwować. Mogły pooglądać gwiazdy, gwiazdozbiory. Poznały wszystkie planety układu słonecznego, poleciały w kosmos oraz odwiedziły księżyc.
Zajęcia były bardzo interesujące i kształcące.


Dzień Drzewa u „Mądrych Sówek”

10 października to Światowy Dzień Drzewa. W ramach tego święta w większości krajów prowadzona jest akcja sadzenia drzew. Grupa V posadziła platan w ogrodzie, przy placu zabaw. Podczas zajęć „Mądre Sówki” oglądały plansze z gałązkami drzew przygotowane przez mamę Stasia, panią Katarzynę. Jak bardzo drzewa są dla nas ważne, nie trzeba nikogo przekonywać. Czy wiecie, że jedno drzewo produkuje w ciągu roku tlen wystarczający dla 10 osób? A później przyszedł czas na rysowanie pastelami jesiennego drzewa i powstały wspaniałe rysunki. Na koniec dnia każde dziecko otrzymało dyplom Doskonałego Młodego Przyjaciela Drzew.

Pani Kuś pięknie dziękujemy za zakup sadzonki platana!


OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Dnia 28 września 2018 roku w przedszkolu „Zaczarowany Ogród” obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji grupy „Mądre Sówki”, „Motylki”, „Kreciki”, „Pszczółki” oraz „Mróweczki” spotkały się na wspólnym głośnym czytaniu bajki B.Grimm „O czterech muzykantach”. Wszystkie dzieci słuchały z wielkim zainteresowaniem i zaciekawieniem. Po wysłuchaniu bajki, rozwiązywały zagadki i wspólnie się bawiły – wcielając się w różne zwierzątka.

Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej zarówno w domu, jak i w przedszkolu. Czytanie na głos stymuluje rozwój maluszków, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię. Warto i trzeba czytać dzieciom!

Tej zasady się trzymamy i codziennie głośno czytamy!


Bezpieczni na drodze”

Światełko
Przez ulicę idą dzieci,
gdy zielone światło świeci.
Kiedy żółte się zapali
uważają nawet mali.
Gdy zobaczysz zaś czerwone
czekaj grzecznie na…(zielone).
/I. Salach/

26.09.2018 Grupy Mróweczek i Motylków wzięły udział we wspólnych zajęciach pt.: „Bezpieczni na drodze”, podczas których przedszkolaki ze swoimi nauczycielkami omówiły podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się dzieci po drogach, przećwiczyły przechodzenie po przejściu dla pieszych na drugą stronę ulicy i zapoznały się z rolą i zadaniami policji w ruchu drogowym. Zapraszamy do oglądania fotorelacji z tego spotkania.


Super chłopaki z grupy Motylki

W poniedziałek 1.10. dziewczynki z grupy Motylki postanowiły uczcić święto wszystkich chłopców, które było 30.09. Z tej okazji przygotowały dla chłopców zadania, które miały wykazać czy koledzy są naprawdę SUPER CHŁOPAKAMI. Chłopcy musieli wykonać ćwiczenia: pompki, skoki jak pajacyk oraz policzyć wszystkie książki w sali i dziewczynki, zaśpiewać piosenkę, zatańczyć oraz zaprosić dziewczynkę do tańca w parze. Wszystko udało się znakomicie i w nagrodę chłopcy otrzymali medal SUPER CHŁOPAKA  oraz słodka niespodziankę.


Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września  to  bardzo ważny dzień dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, gdyż wówczas Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą  Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W tym dniu grupa „Pszczółek” zaprosiła do wspólnej zabawy „Mróweczki”.  Przedszkolaki bawiły się wspólnie odkrywając świat za pomocą zmysłów. Używaliśmy zaczarowanego pudełka, w którym ukryte były tajemnicze skarby.  Dzieci tańczyły, uczestniczyły w grach zespołowych oraz w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Były tez atrakcje na świeżym powietrzu. Świetnie bawiliśmy się  wśród baniek mydlanych. Każdy przedszkolak tego dnia otrzymał odznakę „Super Przedszkolaka”. Radości, uśmiechów i dobrej zabawy nie było końca.
Święto to dostarczyło dzieciom wielu miłych wrażeń i na pewno będą je długo i ciepło wspominać.


Pierwsza w tym roku audycja muzyczna prowadzona przez Szkołę Muzyczną Yamaha

25 września 2018 r.  w przedszkolu odbyła się pierwsza w tym roku audycja muzyczna prowadzona przez Szkołę Muzyczną Yamaha z Rzeszowa.  Podczas spotkania Pan Michał – prowadzący – zaprezentował muzyków i ich instrumenty. Zobaczyliśmy gitarę klasyczną, elektryczną, skrzypce oraz keyboard. Niektóre przedszkolaki miały okazję pograć na tych instrumentach. 
Spotkanie dostarczyło nam dużo radości. Czekamy na kolejne.


Dzień Przedszkolaka w „Zaczarowanym Ogrodzie”

Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy wrzesień kończy się,
od najmłodszego aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka.

W „Zaczarowanym Ogrodzie” również świętowaliśmy ten dzień. 20 września Panie dla swoich przedszkolaków przygotowały mnóstwo atrakcji, między innymi ciekawe eksperymenty, jak wybuch wulkanu, latająca piłka, czy chemiczne jojo. Dzieci otrzymały pamiątkowe medale, a później wszyscy pokonywaliśmy tor przeszkód. Pan dyrektor odwiedził nas z koszem pełnym cukierków.
W tym dniu było mnóstwo radości i słodkości.

« 1 z 2 »